Fidelity U16/U14 Western Canadian Champs - GS
Results

Jury
TD AIREY DOUG CAN
Referee ANGUITA RAUL CAN
Chief of Race TAYLOR BOB CAN
Other Workers
Start Ref VAN DER VOORT BRIAN CAN
Finish Ref DAMM CARSON CAN
Race Admin MCRAE HEATHER CAN
Chief of Timing BOYD STEVEN CAN
Technical Data
Course Name
Start 2215
Finish 1980
Vertical Drop
Length
Homologation 11208/01/14
1st Run 2nd run
Course Setter CLARRIDGE J. CAN KUCERA J. CAN
Number of Gates 32/31 31/30
Homologation 11208/01/14
Forerunner 1 STANIER MAYA CAN STANIER MAYA CAN
Forerunner 2 ROONEY SUSIE CAN ROONEY SUSIE CAN
Forerunner 3 LUNTLEY MADDY CAN LUNTLEY MADDY CAN
Forerunner 4 BOYD MADDI CAN BOYD MADDI CAN

Applied Penality: 313.9

Weather: PARTIALLY CLOUDY

Snow:HARD PACKED

Temperature Start: -2 Temperature Finish: -2

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 67228 8 VAN DER VOORT Harper BANFF 00 U18 55.54 54.20 1:49.74 0
2 65072 15 FAUPEL Sara CARC 00 U18 58.42 56.37 1:54.79 45.1
3 67055 11 JURCAK Petra FAST 02 U16 58.22 56.90 1:55.12 48.04
4 65960 12 MULDREW Nellie KASC 01 U18 58.69 56.97 1:55.66 52.87
5 67107 16 MCCURRY Erin LKLSE 00 U18 1:00.29 57.24 1:57.53 69.57
6 80202 23 PERZ Linden FERNI 01 U18 59.65 58.10 1:57.75 71.53
7 67979 6 DAMM Emma KAT 01 U18 59.63 58.34 1:57.97 73.5
8 67118 25 MCPHAIL Rory SUNSH 02 U16 1:01.57 56.93 1:58.50 78.23
9 82625 13 LASSILA-CLACK Emily FERNI 02 U16 1:00.07 58.89 1:58.96 82.34
10 69366 30 PALAMAREK Abbey JASPR 02 U16 1:01.32 57.88 1:59.20 84.48
11 77556 29 GASIENICA Claudia CARC 02 U16 1:00.64 59.13 1:59.77 89.57
12 68655 1 OBEN Shan FERNI 01 U18 59.57 1:00.22 1:59.79 89.75
13 86203 28 FYFE Emma FERNI 01 U18 1:01.11 58.81 1:59.92 90.91
14 70831 36 HULSEMANN Phynix SUNRI 00 U18 1:02.63 57.63 2:00.26 93.95
15 70071 17 MCLAUGHLIN Paige CARC 02 U16 1:01.86 58.79 2:00.65 97.43
16 80195 10 GIBSON Isabelle PGEOR 01 U18 1:03.48 57.41 2:00.89 99.57
17 67126 33 MOORE Laura KASC 01 U18 1:01.48 59.66 2:01.14 101.8
18 74244 14 JOHANNESSEN Emma CYPRE 99 U21 1:02.30 58.90 2:01.20 102.34
19 66035 31 TKALCIC Lauren SNOW 02 U16 1:03.06 58.38 2:01.44 104.48
20 73438 4 HALIBURTON Erin PANO 99 U21 1:01.30 1:00.54 2:01.84 108.06
21 66984 2 FOUAD Erin CARC 00 U18 1:02.70 59.42 2:02.12 110.56
22 65335 32 MOL Mackenzie PARKL 02 U16 1:03.76 58.41 2:02.17 111
23 67978 5 DAMM Bronwyn KAT 99 U21 1:03.65 58.55 2:02.20 111.27
24 82615 20 LEGER Tiffanie FERNI 02 U16 1:03.33 58.90 2:02.23 111.54
25 70406 9 SHANER Renee CARC 99 U21 1:02.67 59.70 2:02.37 112.79
26 82691 41 JOHANNESSEN Lotte GROUS 02 U16 1:03.10 59.40 2:02.50 113.95
27 78942 47 SALLE Elena CARC 02 U16 1:02.48 1:00.65 2:03.13 119.58
28 78091 38 WILSON Teaghan RDSC 01 U18 1:03.08 1:00.10 2:03.18 120.02
29 82502 39 KOLES Emily FERNI 02 U16 1:02.99 1:01.29 2:04.28 129.85
30 85999 42 CAPE Caroline BANFF 01 U18 1:03.83 1:01.55 2:05.38 139.67
31 70844 37 KUNKEL Avery LKLSE 01 U18 1:05.48 1:00.81 2:06.29 147.79
32 72492 21 CARTER Samantha LKLSE 01 U18 1:05.84 1:00.68 2:06.52 149.85
33 83248 26 GANDHI Asha CYPRE 02 U16 1:04.48 1:02.11 2:06.59 150.47
34 67207 18 TAYLOR Alison LKLSE 00 U18 1:03.85 1:03.55 2:07.40 157.71
35 71681 43 MICHAEL Charlotte BANFF 01 U18 1:05.14 1:03.30 2:08.44 166.99
36 67192 48 SMITH Emily WSC 02 U16 1:06.45 1:03.97 2:10.42 184.68
37 69388 35 SHARRATT Lauren KASC 02 U16 1:06.92 1:04.08 2:11.00 189.86
38 72594 44 PRETORIUS Amy RABBT 02 U16 1:06.76 1:05.09 2:11.85 197.45
39 85988 45 ROGERS Miranda BDOGS 01 U18 1:08.99 1:04.45 2:13.44 211.65
40 65786 46 ACKIMENKO Courtney SUNRI 02 U16 1:11.11 1:03.67 2:14.78 223.61
999 65002 7 CLARK Katie KAT 99 U21 DNF 55.71 0
999 80201 19 CORRY Ruby FERNI 01 U18 DNF 1:00.23 0
999 65824 27 CHALIFOUX Geoelle JASPR 02 U16 DNF 59.91 0
999 83560 34 EMERY Alyssa WHIST 02 U16 DNF 1:02.22 0
999 73118 40 KIRKPATRICK Tiana PASKA 02 U16 DNF 1:00.49 0
999 70832 49 HULSEMANN Shelby SUNRI 02 U16 DNF 1:12.37 0
999 82626 3 DUMBA Sadie FERNI 02 U16 59.91 DNF 0
999 65994 22 REDMOND Emily KASC 01 U18 1:04.08 DNF 0
999 80184 24 SHAW Isabel CYPRE 01 U18 1:06.74 DNF 0
22/03/2015 / Lake Louise / NAT15.5130