Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series - SG
Results

Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series

Jury
TD Henning Victor CAN
Referee Tracy J. CAN
Chief of Race Boyd S. CAN
Other Workers
Start Ref Howard D. CAN
Finish Ref Fergusson G. CAN
Race Admin Steingart Gieta CAN
Chief of Timing Hay Neil CAN
Technical Data
Course Name
Start 2207
Finish 1812
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Zagozewski B. CAN
Number of Gates 34/31 /
Homologation
Forerunner 1 CARTER SAMANTHA CAN
Forerunner 2 STANIER ZACH CAN
Forerunner 3 MANNSBERGER CHLOE CAN
Forerunner 4 MOLNAR MATT CAN

Applied Penality: 479.56

Weather: FLURRIES

Snow:FRESH SNOW

Temperature Start: -7 Temperature Finish: -9

F:1080

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 75265 15 MACKENZIE Connor BANFF 02 U16 1:08.50 1:08.50 0
2 70171 14 SHEARS Bredy SNOW 03 U16 1:09.38 1:09.38 13.87
3 86038 20 MACAULAY Aidan BANFF 02 U16 1:09.40 1:09.40 14.19
4 65242 12 LAMOUREUX Cole SUNSH 02 U16 1:09.48 1:09.48 15.45
5 72577 18 MITCHELL Gordon PANO 02 U16 1:09.58 1:09.58 17.03
6 78007 4 OSHANYK Adam LKLSE 02 U16 1:09.83 1:09.83 20.97
7 70047 5 DAMANT Ben JASPR 02 U16 1:09.93 1:09.93 22.55
8 70280 3 WALLACE Benjamin SUNSH 03 U16 1:10.11 1:10.11 25.38
9 78957 24 SAUVE Marcus SUNSH 02 U16 1:10.41 1:10.41 30.11
10 70072 39 MEYNEN Noah JASPR 02 U16 1:10.88 1:10.88 37.52
11 65075 6 FERGUSSON Ryley SUNSH 03 U16 1:11.01 1:11.01 39.57
12 66010 13 SCHMIDT Christian SNOW 03 U16 1:11.07 1:11.07 40.52
13 69375 23 RALF Michael JASPR 02 U16 1:11.20 1:11.20 42.57
14 69276 2 CUNNINGHAM Owen PANO 03 U16 1:11.61 1:11.61 49.03
15 67257 28 WILSON James SUNSH 02 U16 1:11.87 1:11.87 53.13
16 78917 35 HYNDS John SUNSH 02 U16 1:11.90 1:11.90 53.61
17 72186 46 LEE Raymond KASC 02 U16 1:12.08 1:12.08 56.44
18 72586 7 NENDSA Alexander LKLSE 03 U16 1:12.13 1:12.13 57.23
19 65499 34 STURGESS John LKLSE 03 U16 1:12.44 1:12.44 62.12
20 76357 32 KERTESZ-KNIGHT Jesse JASPR 03 U16 1:12.50 1:12.50 63.07
21 6100095 30 LAWSON Matthew SUNSH 01 U18 1:12.59 1:12.59 64.48
22 71583 22 CHEN Robert LKLSE 02 U16 1:12.67 1:12.67 65.75
23 69256 27 BOYD Duncan LKLSE 02 U16 1:12.71 1:12.71 66.38
24 79216 26 ILEY Wyatt KASC 02 U16 1:12.81 1:12.81 67.95
25 69399 11 STANVICK Rylan RABBT 03 U16 1:12.95 1:12.95 70.16
26 70139 9 JOHNSON Logan RDSC 03 U16 1:13.60 1:13.60 80.41
27 81896 33 BRETT Evan SUNSH 02 U16 1:13.94 1:13.94 85.77
28 73052 44 CHRISTOFFERSSON Aidan SUNSH 03 U16 1:13.98 1:13.98 86.4
29 72125 40 SALVERDA Nicholas KASC 03 U16 1:14.37 1:14.37 92.55
30 77650 17 WALTERS Ben KASC 03 U16 1:14.51 1:14.51 94.76
31 77654 16 TAYLOR Joshua KASC 03 U16 1:14.89 1:14.89 100.75
32 66925 37 CHILDS Benjamin KASC 02 U16 1:15.11 1:15.11 104.22
33 76375 41 NARUZNY Matthew BANFF 03 U16 1:15.56 1:15.56 111.31
34 84506 19 DESBIENS Jeremy SUNRI 03 U16 1:15.61 1:15.61 112.1
35 89741 42 OHRYN Aidan TBLMT 03 U16 1:15.63 1:15.63 112.41
36 69313 38 HUDON Ben PANO 02 U16 1:15.64 1:15.64 112.57
37 70841 21 KIMBALL Konnor SUNRI 03 U16 1:15.84 1:15.84 115.73
38 66056 29 WOLINSKI Daniel SNOW 03 U16 1:16.34 1:16.34 123.61
39 85633 47 BREBNER Ashton TBLMT 03 U16 1:17.97 1:17.97 149.31
40 69290 10 FOLEY Eamon PANO 03 U16 1:18.13 1:18.13 151.83
41 72576 25 MITCHELL Alexander PANO 03 U16 1:18.21 1:18.21 153.09
42 69369 36 PARADIS Tomas RABBT 03 U16 1:19.05 1:19.05 166.34
43 71669 43 MARCHAK SCHELL Daniel BANFF 02 U16 1:23.74 1:23.74 240.28
44 93225 45 SLOVINSKI Aidan SUNSH 03 U16 1:24.70 1:24.70 255.42
999 71660 31 LANG Charlie KASC 02 U16 DNS 0
999 69946 1 MILLS Colin BANFF 03 U16 DNF 0
999 91107 8 DAINES Harrison INTL 03 U16 DNF 0
02/02/2018 / Lake Louise / NAT18.0016
© MECTiming All Rights Reserverd 2018