- GS
Results

Teck Open Rd 1

Jury
TD HOLLIDAY BRUCE CAN
Referee MOLYNEUX MONTANA CAN
Chief of Race HOOTON CLARK CAN
Other Workers
Start Ref JORDON STEPHANIE CAN
Finish Ref KOVACS DAN CAN
Race Admin SMITH NAOMI CAN
Chief of Timing KOVACS CAILIN CAN
Technical Data
Course Name
Start 1845
Finish 1595
Vertical Drop
Length
Homologation 12539/11/17
1st Run 2nd run
Course Setter JONSSON ELIAS CAN KOEPKE DUSTIN CAN
Number of Gates 38/1 39/1
Homologation 12539/11/17
Forerunner 1 JERSTAD JOSH CAN ROSS TYSON CAN
Forerunner 2 FRISKIE CRISPIN CAN SMITH CAMERON CAN
Forerunner 3 ROSS TYSON CAN FRISKIE CRISPIN CAN
Forerunner 4

Applied Penality: 128.15

Weather: SNOWING

Snow:HARD

Temperature Start: -3 Temperature Finish: -1

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 82950 4 JORDAN Tait WHIST 02 U16 58.61 56.90 1:55.51 0
2 82571 8 ATHANS Isaac APEX 02 U16 58.30 57.31 1:55.61 0.85
3 6100043 3 HOOTON Beckett SPAC 01 U18 58.94 57.11 1:56.05 4.58
4 6100052 13 VAN SOEST Gerrit VERNO 01 U18 59.29 57.15 1:56.44 7.89
5 6100038 6 APPLEGATH Liam SPAC 01 U18 59.02 57.46 1:56.48 8.23
6 82521 5 SOLA Heming APEX 03 U16 59.50 58.05 1:57.55 17.31
7 82461 1 BLASER Devin APEX 02 U16 59.89 58.66 1:58.55 25.79
8 68980 7 TIMM Dylan FERNI 02 U16 1:00.64 58.64 1:59.28 31.99
9 83334 20 LEISHMAN Henry WHWTR 02 U16 1:00.61 58.82 1:59.43 33.26
10 6100046 12 MOLDER Colm REVEL 01 U18 1:01.37 59.18 2:00.55 42.76
11 82467 24 HARLEY Hayden WHIST 03 U16 1:01.53 59.67 2:01.20 48.27
12 82551 27 FRICSKA Adam BIGWH 03 U16 1:01.67 59.60 2:01.27 48.87
13 83086 18 MCMILLAN Luke BIGWH 02 U16 1:01.88 59.45 2:01.33 49.38
14 82541 32 NELLIS Taylor GROUS 03 U16 1:01.29 1:00.15 2:01.44 50.31
15 83330 43 LAZIER Liam WHWTR 03 U16 1:02.06 59.48 2:01.54 51.16
16 83680 44 WOOD David WHIST 03 U16 1:01.76 59.91 2:01.67 52.26
17 68379 2 KOCZIJ Adam APEX 02 U16 1:01.04 1:01.05 2:02.09 55.83
18 82492 40 SMITH Malcolm SPAC 03 U16 1:02.06 1:00.44 2:02.50 59.3
19 82592 15 FRETENBURG Nelson GROUS 02 U16 1:01.97 1:00.64 2:02.61 60.24
19 83440 34 SHATZKO Rio SPAC 02 U16 1:02.25 1:00.36 2:02.61 60.24
21 83675 14 KATRUSIAK Alexander WHIST 02 U16 1:02.56 1:00.08 2:02.64 60.49
22 82644 38 JAY Alex REVEL 03 U16 1:02.37 1:00.77 2:03.14 64.73
23 83545 22 MOSS Brendan WHIST 02 U16 1:02.53 1:00.86 2:03.39 66.85
24 87580 33 NICOLLS John WHIST 03 U16 1:02.91 1:00.63 2:03.54 68.13
25 24463 16 WHITTAKER Gerry BIGWH 55 M2 1:02.83 1:01.00 2:03.83 70.59
26 83547 39 SELTZER Graham WHIST 03 U16 1:03.26 1:00.63 2:03.89 71.1
27 82530 47 BURNS Chase WHIST 03 U16 1:02.91 1:01.10 2:04.01 72.11
28 82488 41 JACOBY Benjamin SPAC 03 U16 1:02.76 1:01.54 2:04.30 74.58
29 83316 31 DENT Clayton SPAC 03 U16 1:02.79 1:01.54 2:04.33 74.83
30 82720 30 SEWARD Cameron GROUS 03 U16 1:03.46 1:01.57 2:05.03 80.77
31 82577 29 BELLMAN Troy WHWTR 02 U16 1:03.25 1:02.05 2:05.30 83.06
32 82926 52 KOYAMA-WONG Kai GROUS 03 U16 1:03.47 1:02.10 2:05.57 85.35
33 82594 56 RUMYANSEV Yvon Vanya GROUS 03 U16 1:04.26 1:02.04 2:06.30 91.54
34 82731 55 HOPPENBROUWER Jacob GROUS 03 U16 1:03.88 1:02.63 2:06.51 93.33
35 70347 36 BEAMAN Joshua FERNI 03 U16 1:04.11 1:02.77 2:06.88 96.46
36 68115 42 GIBBONS Derek FERNI 03 U16 1:03.98 1:03.03 2:07.01 97.57
37 83149 46 JEPSEN Curtis WHIST 02 U16 1:04.08 1:03.74 2:07.82 104.44
38 68227 25 HENDERSON Arlo WHWTR 01 U18 1:05.89 1:02.07 2:07.96 105.63
39 83087 54 LINDER Niko SPAC 03 U16 1:04.69 1:03.65 2:08.34 108.85
40 82556 49 DJURICKOVIC Luka MTWAS 03 U16 1:04.91 1:03.95 2:08.86 113.26
41 84222 21 LITTLE William BIGWH 02 U16 1:05.28 1:03.66 2:08.94 113.94
42 82536 45 SMITRAN Marko GROUS 02 U16 1:05.16 1:03.99 2:09.15 115.72
43 82623 23 GALE Nolan REVEL 02 U16 1:05.45 1:04.06 2:09.51 118.78
44 92679 74 VON NORMANN Nicolas VERNO 00 U18 1:05.03 1:04.50 2:09.53 118.95
45 67982 68 DAVIE Denman GROUS 02 U16 1:05.81 1:03.77 2:09.58 119.37
46 83670 57 NEEVES Benjamin WHIST 03 U16 1:05.43 1:04.42 2:09.85 121.66
47 82474 37 KERSEY Christopher VERNO 03 U16 1:05.66 1:05.70 2:11.36 134.47
48 6100040 60 BOEHM Austin PGEOR 01 U18 1:06.69 1:04.75 2:11.44 135.15
49 80239 62 SIGGS Matthew APEX 01 U18 1:06.89 1:05.67 2:12.56 144.65
50 82844 48 WILLIAMS Nolan VERNO 03 U16 1:07.58 1:05.00 2:12.58 144.82
51 82505 19 SIDJAK John REVEL 02 U16 1:08.72 1:04.24 2:12.96 148.05
52 82668 51 ERICKSON Jake APEX 03 U16 1:07.57 1:05.49 2:13.06 148.9
53 67989 61 DE LA MOTHE Peter APEX 02 U16 1:07.14 1:06.05 2:13.19 150
54 82603 59 KINGHORN Finley REDMT 03 U16 1:07.03 1:06.21 2:13.24 150.42
55 65114 63 GERLOCZY Matyas APEX 02 U16 1:07.48 1:05.86 2:13.34 151.27
56 82684 53 ARMANINI Austin VERNO 03 U16 1:07.15 1:06.33 2:13.48 152.46
57 82733 67 HRISTOV Alek GROUS 03 U16 1:07.52 1:06.24 2:13.76 154.84
58 82836 69 ROBINSON Connor APEX 03 U16 1:08.17 1:06.92 2:15.09 166.12
59 89902 70 PARLAK Arda REDMT 00 U18 1:08.44 1:07.68 2:16.12 174.86
60 89059 75 CHANTRELL Ed SPAC 03 U16 1:10.44 1:07.29 2:17.73 188.52
61 84219 66 CLAYTON Owen FERNI 03 U16 1:10.35 1:10.27 2:20.62 213.04
62 83394 72 JONES Holden REDMT 03 U16 1:15.36 1:11.90 2:27.26 269.37
63 82772 76 KENNEDY Mathew FERNI 02 U16 1:18.20 1:16.88 2:35.08 335.72
999 83678 64 FERGUSON Jackson WHIST 02 U16 DNS 0
999 63930 73 CORDONIER Alain SPAC 59 M3 DNS 0
999 83306 28 LAYTON Hayes PGEOR 02 U16 DNF 0
999 82962 50 GAFFRAN Nathan WHWTR 02 U16 DNF 0
999 82458 58 TESANOVIC Petar GROUS 02 U16 DNF 0
999 92671 77 YESILDAG Goksu REDMT 02 U16 DNF 0
999 83256 35 BEAUREGARD Skylar WHIST 02 U16 DSQ - 38 0
999 68671 9 PANKE Kristof REDMT 02 U16 58.43 DNF 0
999 82674 10 IHNS Heiko REDMT 02 U16 57.84 DNF 0
999 68082 11 FORSSANDER Lukas WHIST 02 U16 1:00.85 DNF 0
999 82699 17 HOEFER Luke REDMT 02 U16 1:00.54 DNF 0
999 83676 26 SHORTER Matthias WHIST 03 U16 1:01.60 DNF 0
999 82597 65 KIRKER Alex FERNI 03 U16 1:09.80 DNF 0
999 83553 71 LEMMER Max SEYMR 03 U16 1:10.37 DNF 0
05/01/2018 / Sun Peaks BC CAN / NAT18.0060
© MECTiming All Rights Reserverd 2018