- SL
Results

Teck Open Rd 1

Jury
TD HOLLIDAY BRUCE CAN
Referee MOLYNEUX MONTANA CAN
Chief of Race HOOTON CLARK CAN
Other Workers
Start Ref LORIMER MIKE CAN
Finish Ref KOVACS DAN CAN
Race Admin SMITH NAOMI CAN
Chief of Timing KOVACS CAILIN CAN
Technical Data
Course Name
Start 1795
Finish 1635
Vertical Drop
Length
Homologation 12540/11/17
1st Run 2nd run
Course Setter CHRISTIE WADE CAN FINDLAY KATIE CAN
Number of Gates 57/54 60/58
Homologation 12540/11/17
Forerunner 1 JACOBY FRASER CAN JERSTAD JOSH CAN
Forerunner 2 SMITH CAMERON CAN JACOBY FRASER CAN
Forerunner 3 LORIMER TALYN CAN KRAMER AIDEN CAN
Forerunner 4

Applied Penality: 130.3

Weather: SNOWING

Snow:SOFT

Temperature Start: -5 Temperature Finish: -5

F:720

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 6100052 14 VAN SOEST Gerrit VERNO 01 U18 47.11 48.06 1:35.17 0
2 82674 15 IHNS Heiko REDMT 02 U16 47.36 50.05 1:37.41 16.95
3 82571 12 ATHANS Isaac APEX 02 U16 48.68 51.14 1:39.82 35.18
4 82521 16 SOLA Heming APEX 03 U16 49.67 51.23 1:40.90 43.35
5 82950 9 JORDAN Tait WHIST 02 U16 48.63 52.38 1:41.01 44.18
6 82592 20 FRETENBURG Nelson GROUS 02 U16 49.91 51.79 1:41.70 49.4
7 6100046 10 MOLDER Colm REVEL 01 U18 50.13 52.58 1:42.71 57.04
8 68980 7 TIMM Dylan FERNI 02 U16 50.69 53.08 1:43.77 65.06
9 83675 5 KATRUSIAK Alexander WHIST 02 U16 50.56 53.69 1:44.25 68.69
10 82541 33 NELLIS Taylor GROUS 03 U16 51.67 52.73 1:44.40 69.83
11 82530 44 BURNS Chase WHIST 03 U16 52.51 51.95 1:44.46 70.28
12 68671 6 PANKE Kristof REDMT 02 U16 49.39 55.26 1:44.65 71.72
13 83316 32 DENT Clayton SPAC 03 U16 52.15 52.54 1:44.69 72.02
14 82467 45 HARLEY Hayden WHIST 03 U16 52.27 52.83 1:45.10 75.12
15 83086 26 MCMILLAN Luke BIGWH 02 U16 52.68 52.51 1:45.19 75.81
16 6100048 4 SCHMIDT Andrew VERNO 01 U18 51.11 54.45 1:45.56 78.6
17 83306 18 LAYTON Hayes PGEOR 02 U16 51.29 54.36 1:45.65 79.29
18 83676 29 SHORTER Matthias WHIST 03 U16 52.71 52.96 1:45.67 79.44
19 68082 13 FORSSANDER Lukas WHIST 02 U16 51.97 54.09 1:46.06 82.39
20 24463 11 WHITTAKER Gerry BIGWH 55 M2 52.08 54.27 1:46.35 84.58
21 87580 69 NICOLLS John WHIST 03 U16 52.85 53.54 1:46.39 84.88
22 82699 17 HOEFER Luke REDMT 02 U16 52.55 54.14 1:46.69 87.15
23 83680 35 WOOD David WHIST 03 U16 53.67 53.25 1:46.92 88.89
24 82623 27 GALE Nolan REVEL 02 U16 52.73 54.31 1:47.04 89.8
25 82461 3 BLASER Devin APEX 02 U16 49.60 57.75 1:47.35 92.15
26 68379 30 KOCZIJ Adam APEX 02 U16 53.16 54.31 1:47.47 93.05
27 83440 19 SHATZKO Rio SPAC 02 U16 53.08 54.56 1:47.64 94.34
28 82962 37 GAFFRAN Nathan WHWTR 02 U16 53.70 56.19 1:49.89 111.36
29 83547 40 SELTZER Graham WHIST 03 U16 54.05 56.49 1:50.54 116.28
30 68115 41 GIBBONS Derek FERNI 03 U16 54.47 56.25 1:50.72 117.64
31 82577 31 BELLMAN Troy WHWTR 02 U16 54.23 57.13 1:51.36 122.48
32 82536 21 SMITRAN Marko GROUS 02 U16 54.72 56.97 1:51.69 124.98
33 82668 49 ERICKSON Jake APEX 03 U16 54.82 56.94 1:51.76 125.51
34 83670 60 NEEVES Benjamin WHIST 03 U16 55.23 57.14 1:52.37 130.13
35 83087 47 LINDER Niko SPAC 03 U16 55.79 56.99 1:52.78 133.23
36 82926 59 KOYAMA-WONG Kai GROUS 03 U16 57.50 56.45 1:53.95 142.08
37 65114 71 GERLOCZY Matyas APEX 02 U16 56.97 57.17 1:54.14 143.52
38 83149 23 JEPSEN Curtis WHIST 02 U16 58.15 57.04 1:55.19 151.46
39 83330 52 LAZIER Liam WHWTR 03 U16 55.11 1:02.09 1:57.20 166.67
40 89902 70 PARLAK Arda REDMT 00 U18 58.07 59.23 1:57.30 167.42
41 67982 66 DAVIE Denman GROUS 02 U16 58.91 1:00.38 1:59.29 182.48
42 83545 28 MOSS Brendan WHIST 02 U16 55.45 1:03.96 1:59.41 183.39
43 82684 63 ARMANINI Austin VERNO 03 U16 59.74 1:02.50 2:02.24 204.8
44 70347 38 BEAMAN Joshua FERNI 03 U16 52.05 1:12.46 2:04.51 221.97
45 68227 22 HENDERSON Arlo WHWTR 01 U18 56.77 1:12.17 2:08.94 255.48
46 92679 75 VON NORMANN Nicolas VERNO 00 U18 1:00.31 1:10.05 2:10.36 266.23
47 83394 72 JONES Holden REDMT 03 U16 1:05.20 1:05.85 2:11.05 271.45
48 83553 73 LEMMER Max SEYMR 03 U16 1:06.68 1:07.47 2:14.15 294.9
999 6100043 8 HOOTON Beckett SPAC 01 U18 DNS 0
999 83678 25 FERGUSON Jackson WHIST 02 U16 DNS 0
999 83256 53 BEAUREGARD Skylar WHIST 02 U16 DNS 0
999 80239 55 SIGGS Matthew APEX 01 U18 DNS 0
999 6100038 1 APPLEGATH Liam SPAC 01 U18 DNF 0
999 82505 43 SIDJAK John REVEL 02 U16 DNF 0
999 84222 46 LITTLE William BIGWH 02 U16 DNF 0
999 67989 48 DE LA MOTHE Peter APEX 02 U16 DNF 0
999 82492 50 SMITH Malcolm SPAC 03 U16 DNF 0
999 82836 62 ROBINSON Connor APEX 03 U16 DNF 0
999 82733 64 HRISTOV Alek GROUS 03 U16 DNF 0
999 6100040 65 BOEHM Austin PGEOR 01 U18 DNF 0
999 84219 68 CLAYTON Owen FERNI 03 U16 DNF 0
999 92671 74 YESILDAG Goksu REDMT 02 U16 DNF 0
999 82594 34 RUMYANSEV Yvon Vanya GROUS 03 U16 DSQ - 0 0
999 82556 54 DJURICKOVIC Luka MTWAS 03 U16 DSQ - 0 0
999 82597 67 KIRKER Alex FERNI 03 U16 DSQ - 0 0
999 82772 76 KENNEDY Mathew FERNI 02 U16 DSQ - 0 0
999 83334 2 LEISHMAN Henry WHWTR 02 U16 1:13.54 DNF 0
999 82720 24 SEWARD Cameron GROUS 03 U16 52.78 DNF 0
999 82731 36 HOPPENBROUWER Jacob GROUS 03 U16 57.10 DNF 0
999 82458 39 TESANOVIC Petar GROUS 02 U16 58.47 DNF 0
999 82551 42 FRICSKA Adam BIGWH 03 U16 54.15 DNF 0
999 82474 51 KERSEY Christopher VERNO 03 U16 57.86 DNF 0
999 82603 57 KINGHORN Finley REDMT 03 U16 55.70 DNF 0
999 82644 58 JAY Alex REVEL 03 U16 53.13 DNF 0
999 82488 61 JACOBY Benjamin SPAC 03 U16 55.12 DNF 0
999 82844 56 WILLIAMS Nolan VERNO 03 U16 55.74 DSQ - 36 0
07/01/2018 / Sun Peaks BC CAN / NAT18.0062
© MECTiming All Rights Reserverd 2018