SOD Cup U16 B3 - GS
Results

Jury
TD BUTTARS S. GEORG
Referee BUDKOWSKI K. BRIM
Chief of Race MCPHAIL R. GEORG
Other Workers
Start Ref LEWIS J. GEORG
Finish Ref EAGLESON C. GEORG
Race Admin KENNEDY M. GEORG
Chief of Timing ABRAM E. GEORG
Technical Data
Course Name
Start 420
Finish 185
Vertical Drop
Length
Homologation 5702/212/00
1st Run 2nd run
Course Setter SENK T. GEORG SENK T. GEORG
Number of Gates 19/18 19/18
Homologation 5702/212/00 5702/212/00
Forerunner 1 WILLIAMS J. GEORG
Forerunner 2 NOHDOMI Y. GEORG
Forerunner 3 MARS M. CINQ GEORG
Forerunner 4

Applied Penality: 332.23

Weather: CLOUDY

Snow:MACHINE GROOMED

Temperature Start: -1 Temperature Finish: 0

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 75606 100 ROBINSON Nicholas CRAIG 02 U16 27.38 28.07 55.45 0
2 74718 109 CORRY William OSLER 02 U16 27.87 28.30 56.17 12.72
3 76498 92 TRUSLER Joseph OSLER 02 U16 27.89 28.99 56.88 25.27
4 81182 103 NAKASHIMA David GEORG 03 U16 28.40 28.63 57.03 27.92
5 75602 98 ROBERTSON Scott GEORG 02 U16 28.89 29.66 58.55 54.79
6 75406 126 MOYSEY Ben OSLER 02 U16 29.62 29.09 58.71 57.62
7 80901 120 BOLSOVER Jack GEORG 03 U16 29.20 29.99 59.19 66.1
8 76720 118 HART Ethan HORSE 02 U16 29.36 30.53 59.89 78.47
9 74822 113 DURNFORD Jaden BRIMA 02 U16 29.80 30.12 59.92 79
9 75531 86 PICKERSGILL Sam CRAIG 02 U16 29.52 30.40 59.92 79
11 74660 119 CASWELL Conor CRAIG 02 U16 29.65 30.39 1:00.04 81.12
12 81168 95 MILNE Macgregor CRAIG 02 U16 30.04 30.09 1:00.13 82.71
13 75032 104 HENRY Maxwell GEORG 02 U16 29.63 30.92 1:00.55 90.14
14 78989 101 NOHDOMI Yutaka GEORG 03 U16 30.33 30.85 1:01.18 101.27
15 74832 106 EHGOETZ Tyler GEORG 02 U16 30.22 31.32 1:01.54 107.63
16 81541 114 BENSON Campbell GEORG 03 U16 30.75 30.90 1:01.65 109.58
17 75893 127 WEBSTER Zach GEORG 02 U16 30.70 31.03 1:01.73 110.99
18 78524 99 O'DWYER Colin BRIMA 03 U16 30.17 31.75 1:01.92 114.35
19 74517 115 BEALLOR Mitchell CRAIG 02 U16 30.84 31.40 1:02.24 120
19 75198 110 LAPSTRA Cameron BRIMA 02 U16 30.87 31.37 1:02.24 120
21 74826 81 EAKINS Aidan CRAIG 02 U16 30.25 32.09 1:02.34 121.77
22 75681 111 SHUTTLEWORTH Owen CRAIG 02 U16 30.78 31.66 1:02.44 123.54
23 80861 129 HODGKINSON Ethan BRIMA 02 U16 31.58 31.51 1:03.09 135.03
23 75630 105 RUSAW Thomas OSLER 02 U16 31.28 31.81 1:03.09 135.03
25 90997 117 ROBERTSON-CARYLL Liam OSLER 03 U16 31.28 31.90 1:03.18 136.62
26 82036 85 CURRY Liam GEORG 03 U16 31.18 32.51 1:03.69 145.63
27 89486 116 MEIKLE Dylan BRIMA 03 U16 31.96 31.89 1:03.85 148.46
28 86089 82 KARADJOV Sean HORSE 03 U16 31.23 33.12 1:04.35 157.29
29 74759 83 DAVIDSON Matthew BRIMA 02 U16 31.64 32.85 1:04.49 159.77
30 85913 87 GLICK Noah GEORG 03 U16 31.70 33.17 1:04.87 166.49
31 74449 90 ALLMAN Andrew BRIMA 02 U16 32.91 34.49 1:07.40 211.2
32 74690 96 COE Oliver BRIMA 03 U16 33.54 34.07 1:07.61 214.91
33 89895 122 BONNER Bradley BATAW 02 U16 34.05 34.66 1:08.71 234.35
34 85974 121 MARSLAND Max GEORG 03 U16 32.97 43.42 1:16.39 370.08
35 81847 97 SELBY Zachary BATAW 03 U16 40.07 40.09 1:20.16 436.71
36 77264 88 MACPHERSON Nikolas BATAW 03 U16 41.01 41.80 1:22.81 483.55
999 75296 84 MAZAN Ben GEORG 02 U16 DNS DNS 0
999 75012 89 HASKINS Jack OSLER 02 U16 DNS DNS 0
999 75011 93 HASKINS Ethan OSLER 02 U16 DNS DNS 0
999 80957 94 ABELL Luke OSLER 03 U16 DNS DNS 0
999 91255 102 SELLERS Daniel OSLER 03 U16 DNS DNS 0
999 80965 107 FOGLER Joshua OSLER 02 U16 DNS DNS 0
999 74689 123 COE Kaelen BRIMA 02 U16 DNS DNS 0
999 82069 124 TIPLADY Oscar OSLER 03 U16 DNS DNS 0
999 81806 125 MATTHEWS Will OSLER 03 U16 DNS DNS 0
999 75963 128 ZEIDLER David OSLER 02 U16 DNS DNS 0
999 78674 91 BURT Corwin HORSE 03 U16 029.49 DNF 0
999 75259 112 MACDONALD Tj OSLER 02 U16 031.52 DNF 0
999 85537 108 MACLEOD Owen BRIMA 02 U16 032.94 DSQ - 4 0
21/01/2018 / Georgian Peaks / NAT18.0166
© MECTiming All Rights Reserverd 2018