Alberta Alpine North Zone Regional Series - GS
Results

Alberta Alpine North Zone Regional Series

Jury
TD STADLER KELLY CAN
Referee WAJDA BEN CAN
Chief of Race RICHARDS MIKE CAN
Other Workers
Start Ref TRIPPLE SCOTT CAN
Finish Ref MACINTOSH BILL CAN
Race Admin POLLITT ALEITHEA CAN
Chief of Timing BRINKHURST KEN CAN
Technical Data
Course Name
Start 889
Finish 769
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter MCCULLOUGH ALLAN CAN BENTT BLAKE CAN
Number of Gates 18/17 17/16
Homologation
Forerunner 1 SIMPSON D CAN SIMPSON D CAN
Forerunner 2 ERICKSON B CAN ERICKSON B CAN
Forerunner 3 ORTIZ M CAN ORTIZ M CAN
Forerunner 4 BUEHRER J CAN BUEHRER J CAN

Applied Penality: 328.39

Weather: SUNNY

Snow:HARD-PACKED

Temperature Start: -22 Temperature Finish: -14

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 65930 2 MACINTOSH Delaney SNOW 01 U18 27.33 28.59 55.92 0
2 65485 7 STADLER Rory RDSC 02 U16 28.61 29.10 57.71 31.37
3 66011 5 SCHMIDT Hunter SNOW 02 U16 27.99 29.83 57.82 33.3
4 66049 12 WELSH Madison SNOW 00 U18 28.15 29.99 58.14 38.91
5 66018 15 SMITH Elly SNOW 00 U18 28.50 29.74 58.24 40.66
6 66903 11 BUEHRER Ally ESC 01 U18 28.93 29.58 58.51 45.39
7 70909 4 TRAUB Anabelle ESC 03 U16 29.17 29.87 59.04 54.68
8 65004 13 CLARKE Sydney RABBT 03 U16 29.15 30.34 59.49 62.56
9 86885 9 MULLEN Anne SUNRI 02 U16 29.29 30.72 1:00.01 71.68
10 72639 1 ZUCK Sierra RABBT 04 U14 30.16 31.72 1:01.88 104.45
11 71888 30 KRUPA Maryn RABBT 04 U14 30.68 31.91 1:02.59 116.89
12 78920 10 JACKSON Hannah VALLE 01 U18 30.33 32.44 1:02.77 120.05
13 70137 6 HOLZER Gabriella SNOW 01 U18 30.07 33.02 1:03.09 125.65
14 76896 33 GIBBON Mikayla SNOW 05 U14 31.00 32.21 1:03.21 127.76
15 84399 16 PANTELUK Julianna RDSC 02 U16 31.28 32.11 1:03.39 130.91
16 85126 27 MCKELL Layla ESC 05 U14 31.71 31.75 1:03.46 132.14
17 70871 14 OSZTOVITS Kyra SNOW 04 U14 31.71 32.45 1:04.16 144.41
18 73216 31 VINCETT Maren VALLE 05 U14 32.27 32.12 1:04.39 148.44
19 84575 39 SMITH Jamie RABBT 05 U14 31.67 32.79 1:04.46 149.66
20 74401 26 BALKWILL Abigail REGIN 04 U14 32.67 32.48 1:05.15 161.76
21 70861 3 MYDLAK Emma RABBT 03 U16 31.80 33.36 1:05.16 161.93
22 72490 8 BUTTERFIELD Lucy SNOW 04 U14 32.50 32.86 1:05.36 165.44
23 65848 17 FETTER Jillian SNOW 03 U16 31.80 33.88 1:05.68 171.04
24 87512 22 WONG Brenna SUNRI 04 U14 33.30 35.20 1:08.50 220.46
25 92621 37 RENSCHLER Sydney VALLE 04 U14 34.50 34.53 1:09.03 229.75
26 73191 19 SMITH Maggie VALLE 03 U16 34.81 34.52 1:09.33 235.01
27 92620 32 RENSCHLER Ashley VALLE 04 U14 35.08 34.55 1:09.63 240.27
28 72489 18 BUTTERFIELD Emma SNOW 02 U16 33.14 37.11 1:10.25 251.13
29 76937 40 TURCHANSKY Hannah SNOW 05 U14 34.77 35.59 1:10.36 253.06
30 70824 20 GUTHRIE Annika RABBT 04 U14 35.75 35.62 1:11.37 270.76
30 74216 29 PURDY Katelyn SUNRI 05 U14 34.63 36.74 1:11.37 270.76
32 54640 23 TURNBULL Alex SNOW 04 U14 36.52 35.48 1:12.00 281.8
33 77819 25 BRINKHURST Kennedy RDSC 04 U14 36.77 38.52 1:15.29 339.46
34 80087 41 RUDGE Anna RDSC 05 U14 37.37 39.56 1:16.93 368.2
999 73920 24 MOULY Annika VALLE 02 U16 DNS 0
999 73569 42 KIMBALL Katie SUNRI 05 U14 DNS 0
999 77892 38 GAINES Taryn SUNRI 05 U14 DNS 0
999 70858 36 MILNE Emily ESC 05 U14 DNS 0
999 73809 35 LEVESQUE Anick COLD 04 U14 DNS 0
999 93161 34 SCHAFER Zoe COLD 05 U14 DNS 0
999 70794 21 BLACK Yvonne VALLE 03 U16 DSQ - 8 35.19 0
999 76933 28 THOMSON Cora VALLE 05 U14 DSQ - 8 33.60 0
27/01/2018 / Canyon Ski Area / NAT18.5013
© MECTiming All Rights Reserverd 2018