Alberta Alpine North Zone Regional Series - GS
Results

Alberta Alpine North Zone Regional Series

Jury
TD STADLER KELLY CAN
Referee BENTT BLAINE CAN
Chief of Race RICHARDS MIKE CAN
Other Workers
Start Ref TRIPPEL SCOTT CAN
Finish Ref MACINTOSH BILL CAN
Race Admin POLLITT ALEITHEA CAN
Chief of Timing BRINKHURST KEN CAN
Technical Data
Course Name
Start 889
Finish 769
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter PEARSE DAN CAN OFFERMAN MICH CAN
Number of Gates 20/18 20/18
Homologation
Forerunner 1 SIMPSON D CAN SIMPSON D CAN
Forerunner 2 ORTIZ M CAN ORTIZ M CAN
Forerunner 3 SMITH B CAN
Forerunner 4

Applied Penality: 343.35

Weather: SUNNY

Snow:HARD-PACKED

Temperature Start: -24 Temperature Finish: -16

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 65930 8 MACINTOSH Delaney SNOW 01 U18 33.29 32.31 1:05.60 0
2 66049 14 WELSH Madison SNOW 00 U18 34.60 33.07 1:07.67 30.92
3 66018 12 SMITH Elly SNOW 00 U18 34.12 33.87 1:07.99 35.7
4 70909 15 TRAUB Anabelle ESC 03 U16 34.67 33.98 1:08.65 45.56
5 65004 4 CLARKE Sydney RABBT 03 U16 35.05 34.91 1:09.96 65.13
6 66903 7 BUEHRER Ally ESC 01 U18 35.01 35.01 1:10.02 66.03
7 86885 6 MULLEN Anne SUNRI 02 U16 35.36 34.92 1:10.28 69.91
8 70861 2 MYDLAK Emma RABBT 03 U16 37.04 34.41 1:11.45 87.39
9 70137 10 HOLZER Gabriella SNOW 01 U18 35.77 36.12 1:11.89 93.97
10 72639 1 ZUCK Sierra RABBT 04 U14 36.22 36.39 1:12.61 104.72
11 78920 5 JACKSON Hannah VALLE 01 U18 36.38 36.48 1:12.86 108.46
12 71888 38 KRUPA Maryn RABBT 04 U14 36.85 36.19 1:13.04 111.15
13 73216 34 VINCETT Maren VALLE 05 U14 36.53 36.58 1:13.11 112.19
14 65848 16 FETTER Jillian SNOW 03 U16 37.34 35.95 1:13.29 114.88
15 84399 13 PANTELUK Julianna RDSC 02 U16 37.45 36.26 1:13.71 121.16
16 70871 9 OSZTOVITS Kyra SNOW 04 U14 38.38 36.56 1:14.94 139.53
17 76933 31 THOMSON Cora VALLE 05 U14 38.42 36.83 1:15.25 144.16
18 76896 33 GIBBON Mikayla SNOW 05 U14 38.07 37.95 1:16.02 155.66
19 92621 27 RENSCHLER Sydney VALLE 04 U14 38.09 38.41 1:16.50 162.84
20 72489 17 BUTTERFIELD Emma SNOW 02 U16 38.91 39.02 1:17.93 184.2
21 66011 3 SCHMIDT Hunter SNOW 02 U16 34.95 43.12 1:18.07 186.29
22 74401 26 BALKWILL Abigail REGIN 04 U14 39.73 38.66 1:18.39 191.07
23 72490 11 BUTTERFIELD Lucy SNOW 04 U14 39.22 39.20 1:18.42 191.52
24 92620 35 RENSCHLER Ashley VALLE 04 U14 40.37 38.95 1:19.32 204.96
25 74216 41 PURDY Katelyn SUNRI 05 U14 39.59 40.80 1:20.39 220.95
26 70824 19 GUTHRIE Annika RABBT 04 U14 40.61 40.13 1:20.74 226.18
27 73809 29 LEVESQUE Anick COLD 04 U14 42.75 41.66 1:24.41 281
28 77819 25 BRINKHURST Kennedy RDSC 04 U14 41.38 43.18 1:24.56 283.24
29 54640 23 TURNBULL Alex SNOW 04 U14 42.69 41.88 1:24.57 283.39
30 77560 20 LAU Zoe SNOW 02 U16 42.42 42.94 1:25.36 295.2
999 73191 18 SMITH Maggie VALLE 03 U16 DNS 0
999 70794 21 BLACK Yvonne VALLE 03 U16 DNS 0
999 87512 22 WONG Brenna SUNRI 04 U14 DNS 0
999 73920 24 MOULY Annika VALLE 02 U16 DNS 0
999 70858 40 MILNE Emily ESC 05 U14 DNS 0
999 93161 36 SCHAFER Zoe COLD 05 U14 DNS 0
999 80087 32 RUDGE Anna RDSC 05 U14 DNS 0
999 73569 30 KIMBALL Katie SUNRI 05 U14 DNS 0
999 77892 28 GAINES Taryn SUNRI 05 U14 DNS 0
999 85126 37 MCKELL Layla ESC 05 U14 DNF 36.84 0
999 76937 39 TURCHANSKY Hannah SNOW 05 U14 39.75 DSQ - 20 0
28/01/2018 / Canyon Ski Area / NAT18.5014
© MECTiming All Rights Reserverd 2018