Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series - SG
Results

Alberta Alpine Sporting Life U16 Provincial Series

Jury
TD Henning Victor CAN
Referee Tracy J. CAN
Chief of Race Boyd Steve CAN
Other Workers
Start Ref D.Howard CAN
Finish Ref Fergusson G. CAN
Race Admin Steingart Gieta CAN
Chief of Timing Hay Neil CAN
Technical Data
Course Name
Start 2207
Finish 1812
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Zagozewski B. CAN
Number of Gates 34/31 /
Homologation
Forerunner 1 Carter Samantha CAN
Forerunner 2 Stanier Zach CAN
Forerunner 3 Mannsberger Chloe CAN
Forerunner 4 Molnar Matt CAN

Applied Penality: 473.54

Weather: FLURRIES

Snow:FRESH SNOW

Temperature Start: -7 Temperature Finish: -9

F:1080

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 64980 4 CARMICHAEL Emma BANFF 02 U16 1:09.22 1:09.22 0
2 65141 6 GRAY Jacquelyn PANO 02 U16 1:09.50 1:09.50 4.37
3 67176 40 RYBARIK Zuzana KASC 02 U16 1:09.98 1:09.98 11.86
4 71617 8 FYNN Kaitlyn CARC 03 U16 1:10.59 1:10.59 21.38
5 72600 10 RICHARDSON Britt CARC 03 U16 1:10.97 1:10.97 27.3
6 77995 2 MOLESKY Anya BANFF 03 U16 1:11.02 1:11.02 28.08
7 69964 1 TIMMERMANN Cydnie BANFF 03 U16 1:11.49 1:11.49 35.42
8 70394 11 GOOCH Ryan SUNSH 02 U16 1:11.55 1:11.55 36.35
9 67009 25 GRIFFITHS Nia SUNSH 02 U16 1:11.64 1:11.64 37.76
10 21837 13 FERGUSON Jessie BANFF 02 U16 1:11.90 1:11.90 41.81
11 66845 19 FEHR Nadine TBLMT 02 U16 1:12.14 1:12.14 45.56
12 69338 17 LEBSACK Makenna KASC 03 U16 1:12.52 1:12.52 51.49
13 69797 5 WILDE Petra KASC 03 U16 1:12.95 1:12.95 58.2
14 69388 35 SHARRATT Lauren KASC 02 U16 1:12.99 1:12.99 58.82
15 65321 3 MILLER Beth PANO 03 U16 1:13.07 1:13.07 60.07
16 67118 24 MCPHAIL Rory SUNSH 02 U16 1:13.51 1:13.51 66.93
17 70071 7 MCLAUGHLIN Paige KASC 02 U16 1:14.31 1:14.31 79.42
18 69366 20 PALAMAREK Abbey JASPR 02 U16 1:15.00 1:15.00 90.18
19 72609 14 SHEPHARD Sarah PANO 03 U16 1:15.20 1:15.20 93.3
20 89021 15 WHEATLEY Kyra INTL 03 U16 1:15.35 1:15.35 95.64
21 88984 43 KENNY Elise INTL 02 U16 1:16.01 1:16.01 105.94
22 65485 30 STADLER Rory RDSC 02 U16 1:16.33 1:16.33 110.93
23 65446 44 ROSS Megan PANO 02 U16 1:16.85 1:16.85 119.05
24 65451 9 SANGWINE Tess PANO 03 U16 1:16.91 1:16.91 119.98
25 65280 33 LOMAS Caroline PANO 02 U16 1:17.80 1:17.80 133.87
26 65824 28 CHALIFOUX Geoelle JASPR 02 U16 1:17.96 1:17.96 136.37
27 69395 18 SOUTER Kierra KASC 03 U16 1:18.04 1:18.04 137.61
28 87511 22 SCHWEIGER Jacquie BANFF 03 U16 1:18.67 1:18.67 147.44
29 93330 39 TESS Mahony INTL 02 U16 1:19.29 1:19.29 157.12
30 73014 34 ARCHAENI Annette LKLSE 03 U16 1:19.92 1:19.92 166.95
31 65920 21 LEBLANC Lauren KASC 03 U16 1:21.03 1:21.03 184.26
32 76901 27 GUSHATY Larissa KASC 03 U16 1:22.16 1:22.16 201.9
33 69356 41 MOORE Kaitlyn PANO 02 U16 1:23.50 1:23.50 222.8
34 77556 38 GASIENICA Claudia KASC 02 U16 1:23.55 1:23.55 223.58
35 65786 36 ACKIMENKO Courtney SUNRI 02 U16 1:24.22 1:24.22 234.04
36 86885 37 MULLEN Anne SUNRI 02 U16 1:24.55 1:24.55 239.19
37 66140 32 HARRIS Harley TBLMT 03 U16 1:25.31 1:25.31 251.04
999 79049 16 CORNELIUS Lucy INTL 03 U16 DNS 0
999 69397 42 STANIER Maya SUNSH 03 U16 DNS 0
999 70051 12 DENNEY Teagan PANO 03 U16 DNF 0
999 69937 23 LOCKE Haley BANFF 03 U16 DNF 0
999 80113 26 WADEY Julia LKLSE 03 U16 DNF 0
999 67149 29 PERKS Isabelle PANO 02 U16 DNF 0
999 71404 31 COULTER Bailey TBLMT 03 U16 DNF 0
999 70255 46 LUNTLEY Madeleine SUNSH 03 U16 DNF 0
999 93327 45 SEMET Maddie INTL 02 U16 DNF 0
02/02/2018 / Lake Louise / NAT18.5016
© MECTiming All Rights Reserverd 2018