- GS
Results

Teck Open Rd 1

Jury
TD HOLLIDAY BRUCE CAN
Referee JONSSON ELIAS CAN
Chief of Race HOOTON CLARK CAN
Other Workers
Start Ref JORDAN STEPHANIE CAN
Finish Ref KOVACS DAN CAN
Race Admin SMITH NAOMI CAN
Chief of Timing KOVACS CAILIN CAN
Technical Data
Course Name
Start 1845
Finish 1595
Vertical Drop
Length
Homologation 12539/11/17
1st Run 2nd run
Course Setter RUBLEE BILL CAN JAGGER RICHARD CAN
Number of Gates 39/2 40/4
Homologation 12539/11/17
Forerunner 1 LORIMER TALYN CAN SCHWIRTLICH MICAH CAN
Forerunner 2 TODD JAELYNN CAN FRISKIE CRISPIN CAN
Forerunner 3 SMITH CAMERON CAN JERSTAD JOSH CAN
Forerunner 4

Applied Penality: 208.75

Weather: CLEAR

Snow:HARD

Temperature Start: -4 Temperature Finish: -3

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 82654 9 JENKINS Hallie BIGWH 02 U16 55.50 1:01.84 1:57.34 0
2 82471 4 APPLEGATH Brynn SPAC 03 U16 56.82 1:02.45 1:59.27 16.12
3 83692 16 DAWSON Jaden WHIST 03 U16 56.83 1:02.51 1:59.34 16.7
4 82920 12 JUMONVILLE Freya WHIST 02 U16 58.73 1:00.76 1:59.49 17.96
5 68372 7 KNIGHT Jenna REVEL 01 U18 57.29 1:02.42 1:59.71 19.79
6 82487 3 HOOTON Noa SPAC 03 U16 57.94 1:02.36 2:00.30 24.72
7 83560 27 EMERY Alyssa WHIST 02 U16 58.25 1:02.30 2:00.55 26.81
8 87587 2 WILSON Sydney VERNO 03 U16 57.73 1:02.88 2:00.61 27.31
9 87576 30 BENNETT Emeline WHIST 03 U16 57.71 1:03.46 2:01.17 31.99
10 82479 11 SLATER Makyla GROUS 02 U16 59.51 1:02.47 2:01.98 38.75
11 82470 29 GIBSON Charlotte PGEOR 03 U16 59.40 1:02.81 2:02.21 40.67
12 87572 55 MCINNES Fiona WHIST 03 U16 59.83 1:02.86 2:02.69 44.68
13 69052 19 WALLIN Caitlin WHIST 02 U16 59.42 1:03.68 2:03.10 48.11
14 82475 21 CARR Samila FERNI 03 U16 59.69 1:03.69 2:03.38 50.44
15 82667 15 ROGERS Noa APEX 03 U16 57.86 1:05.61 2:03.47 51.2
16 82678 22 CROSS Isabella WHIST 03 U16 1:00.36 1:04.10 2:04.46 59.46
17 68617 10 NELSON Hailey WHIST 02 U16 59.66 1:04.87 2:04.53 60.05
18 82535 28 KALUDJERCIC Katarina GROUS 03 U16 1:00.27 1:04.56 2:04.83 62.55
19 82862 20 JONES Natasha VERNO 03 U16 1:00.33 1:04.77 2:05.10 64.81
20 82576 31 JONES Aliza WHWTR 03 U16 1:00.33 1:05.06 2:05.39 67.23
21 82489 23 HICKSON Sophie WHWTR 03 U16 1:00.55 1:05.25 2:05.80 70.66
21 87596 44 BAY Bella WHIST 03 U16 1:00.78 1:05.02 2:05.80 70.66
23 82616 18 LEGER Chanel FERNI 03 U16 1:00.37 1:05.46 2:05.83 70.91
24 83361 36 DOIRON Katie WHIST 02 U16 1:01.23 1:04.68 2:05.91 71.57
25 74281 26 ROSS Caitlin SPAC 00 U18 59.94 1:06.34 2:06.28 74.67
26 82609 8 STEFANI Sage REDMT 02 U16 1:00.98 1:05.45 2:06.43 75.92
27 82614 17 KING Abigail FERNI 03 U16 1:02.68 1:04.26 2:06.94 80.18
28 83677 56 NOVAK Gabriella WHIST 03 U16 1:02.22 1:05.81 2:08.03 89.28
29 82860 14 JONES Nadia VERNO 02 U16 1:01.37 1:06.88 2:08.25 91.12
30 82529 38 BORDER Jamie WHIST 03 U16 1:02.03 1:06.27 2:08.30 91.54
31 82456 25 CALLAGHAN Samantha GROUS 02 U16 1:01.84 1:06.84 2:08.68 94.71
32 82615 32 LEGER Tiffanie FERNI 02 U16 1:01.91 1:07.49 2:09.40 100.72
33 68647 37 NUTTALL Sasha FERNI 03 U16 1:02.16 1:07.42 2:09.58 102.23
34 82899 51 BRULOTTE Amelie PGEOR 03 U16 1:02.02 1:07.63 2:09.65 102.81
35 82476 35 SCHULZE Hanna REDMT 02 U16 1:02.21 1:08.02 2:10.23 107.65
36 87601 48 MILLER Amanda WHIST 03 U16 1:03.71 1:07.43 2:11.14 115.25
37 83682 40 AIDELBAUM Katrina WHIST 02 U16 1:03.85 1:07.91 2:11.76 120.43
38 82730 43 WALDRUM Marissa GROUS 03 U16 1:02.66 1:09.12 2:11.78 120.6
39 88731 50 MACLEOD Kaitlyn GROUS 03 U16 1:03.72 1:08.72 2:12.44 126.11
40 82502 42 KOLES Emily FERNI 02 U16 1:03.95 1:09.56 2:13.51 135.05
41 82691 33 JOHANNESSEN Lotte GROUS 02 U16 1:04.40 1:10.04 2:14.44 142.82
42 82538 45 HEINTZMAN Paige WHIST 03 U16 1:04.29 1:10.80 2:15.09 148.24
43 82785 41 ROBERTSON Lauren WHWTR 03 U16 1:05.06 1:10.08 2:15.14 148.66
44 83684 5 BURY Sophie WHIST 02 U16 1:04.32 1:10.83 2:15.15 148.75
45 85977 47 WHITTY Amy APEX 02 U16 1:04.85 1:10.45 2:15.30 150
46 83635 49 WILLOUGHBY Toni BIGWH 03 U16 1:04.89 1:10.75 2:15.64 152.84
47 82589 52 THEMENS Mackenzie GROUS 03 U16 1:06.52 1:12.87 2:19.39 184.16
48 92685 61 ROSS Iona REDMT 03 U16 1:06.47 1:12.95 2:19.42 184.41
49 87595 54 BALL Georgia WHIST 03 U16 1:06.56 1:12.89 2:19.45 184.66
50 82859 53 HOLLOWAY Keeley SPAC 02 U16 1:06.82 1:13.91 2:20.73 195.35
51 82537 58 SMITRAN Petra GROUS 02 U16 1:06.89 1:14.89 2:21.78 204.12
52 79003 39 HEIDEL Mackenzie REGIN 00 U18 1:08.69 1:14.28 2:22.97 214.06
53 83092 59 BRYAN Emmaleah HMLCK 03 U16 1:09.24 1:15.76 2:25.00 231.01
54 87571 60 GOLDBERG Sloane WHIST 03 U16 1:10.48 1:16.23 2:26.71 245.29
999 70985 24 KOBASIUK Melinda PGEOR 03 U16 DNF 0
999 71586 46 CLAYTON Ella FERNI 03 U16 DNF 0
999 84883 57 BOWES Ava HMLCK 02 U16 DNF 0
999 68296 13 JARDINE-ARNOLD Myka SPAC 00 U18 58.32 DNF 0
999 68355 1 KERSEY Makena VERNO 01 U18 55.86 DSQ - 0 0
999 68890 6 SMITH Rane VERNO 02 U16 58.74 DSQ - 0 0
999 82639 34 HUMPHREYS Sophia REVEL 02 U16 1:01.19 DSQ - 0 0
04/01/2018 / Sun Peaks BC CAN / NAT18.5057
© MECTiming All Rights Reserverd 2018