- SL
Results

Teck Open Rd 1

Jury
TD HOLLIDAY BRUCE CAN
Referee SPITTLEHOUSE KATIE CAN
Chief of Race HOOTON CLARK CAN
Other Workers
Start Ref LORIMER MIKE CAN
Finish Ref KOVACS DAN CAN
Race Admin SMITH NAOMI CAN
Chief of Timing KOVACS CAILIN CAN
Technical Data
Course Name
Start 1795
Finish 1635
Vertical Drop
Length
Homologation 12540/11/17
1st Run 2nd run
Course Setter COHEN NAT CAN RUBLEE BILL CAN
Number of Gates 64/61 57/54
Homologation 12540/11/17
Forerunner 1 CURRIE EUAN CAN TODD JAELYNN CAN
Forerunner 2 FRISKIE CRISPIN CAN HURST CHLOE CAN
Forerunner 3 SCHWIRTLICH MICAH CAN LORIMER TALYN CAN
Forerunner 4

Applied Penality: 238.18

Weather: SNOWING

Snow:SOFT

Temperature Start: -5 Temperature Finish: -5

F:720

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 82920 9 JUMONVILLE Freya WHIST 02 U16 1:01.77 53.75 1:55.52 0
2 82654 7 JENKINS Hallie BIGWH 02 U16 1:03.19 53.73 1:56.92 8.73
3 82471 13 APPLEGATH Brynn SPAC 03 U16 1:03.00 54.12 1:57.12 9.97
4 82470 39 GIBSON Charlotte PGEOR 03 U16 1:02.32 55.92 1:58.24 16.95
5 87576 19 BENNETT Emeline WHIST 03 U16 1:03.53 55.38 1:58.91 21.13
6 82614 5 KING Abigail FERNI 03 U16 1:03.58 55.59 1:59.17 22.75
7 83560 8 EMERY Alyssa WHIST 02 U16 1:03.69 56.01 1:59.70 26.05
8 68617 1 NELSON Hailey WHIST 02 U16 1:03.91 56.20 2:00.11 28.61
9 83692 26 DAWSON Jaden WHIST 03 U16 1:04.40 56.38 2:00.78 32.78
10 82678 33 CROSS Isabella WHIST 03 U16 1:04.80 57.77 2:02.57 43.94
11 70985 17 KOBASIUK Melinda PGEOR 03 U16 1:04.93 57.80 2:02.73 44.94
12 82639 22 HUMPHREYS Sophia REVEL 02 U16 1:05.18 57.82 2:03.00 46.62
13 82476 11 SCHULZE Hanna REDMT 02 U16 1:04.98 58.19 2:03.17 47.68
14 82576 18 JONES Aliza WHWTR 03 U16 1:07.00 57.43 2:04.43 55.53
15 69052 16 WALLIN Caitlin WHIST 02 U16 1:05.49 58.96 2:04.45 55.66
16 82489 20 HICKSON Sophie WHWTR 03 U16 1:07.36 57.91 2:05.27 60.77
17 82609 2 STEFANI Sage REDMT 02 U16 1:07.79 58.16 2:05.95 65.01
18 87572 47 MCINNES Fiona WHIST 03 U16 1:07.05 59.21 2:06.26 66.94
19 82616 27 LEGER Chanel FERNI 03 U16 1:07.28 59.15 2:06.43 68
20 68890 15 SMITH Rane VERNO 02 U16 1:08.31 58.99 2:07.30 73.42
21 82860 4 JONES Nadia VERNO 02 U16 1:08.37 1:00.43 2:08.80 82.77
22 82529 44 BORDER Jamie WHIST 03 U16 1:09.14 1:00.27 2:09.41 86.57
23 87601 38 MILLER Amanda WHIST 03 U16 1:09.35 1:00.37 2:09.72 88.5
24 68647 28 NUTTALL Sasha FERNI 03 U16 1:10.10 1:01.16 2:11.26 98.1
25 85977 25 WHITTY Amy APEX 02 U16 1:10.31 1:02.02 2:12.33 104.77
26 82615 36 LEGER Tiffanie FERNI 02 U16 1:10.35 1:02.34 2:12.69 107.02
27 74281 30 ROSS Caitlin SPAC 00 U18 1:10.14 1:02.81 2:12.95 108.64
28 92685 59 ROSS Iona REDMT 03 U16 1:13.72 1:03.46 2:17.18 135
29 79003 21 HEIDEL Mackenzie REGIN 00 U18 1:12.42 1:04.86 2:17.28 135.62
30 87595 57 BALL Georgia WHIST 03 U16 1:13.86 1:05.10 2:18.96 146.09
31 88731 34 MACLEOD Kaitlyn GROUS 03 U16 1:13.48 1:06.07 2:19.55 149.77
32 82589 48 THEMENS Mackenzie GROUS 03 U16 1:13.83 1:06.61 2:20.44 155.32
33 82538 56 HEINTZMAN Paige WHIST 03 U16 1:15.83 1:06.44 2:22.27 166.72
34 71586 46 CLAYTON Ella FERNI 03 U16 1:15.42 1:07.20 2:22.62 168.91
35 82730 40 WALDRUM Marissa GROUS 03 U16 1:16.07 1:08.15 2:24.22 178.88
36 82859 50 HOLLOWAY Keeley SPAC 02 U16 1:17.48 1:07.21 2:24.69 181.81
37 87587 37 WILSON Sydney VERNO 03 U16 1:19.86 1:05.57 2:25.43 186.42
38 82537 45 SMITRAN Petra GROUS 02 U16 1:15.88 1:09.69 2:25.57 187.29
39 87596 53 BAY Bella WHIST 03 U16 1:09.44 1:19.56 2:29.00 208.67
40 83092 55 BRYAN Emmaleah HMLCK 03 U16 1:26.26 1:12.76 2:39.02 271.12
999 83677 54 NOVAK Gabriella WHIST 03 U16 DNS 0
999 68296 14 JARDINE-ARNOLD Myka SPAC 00 U18 DNF 0
999 68372 12 KNIGHT Jenna REVEL 01 U18 DNF 0
999 83361 3 DOIRON Katie WHIST 02 U16 DNF 0
999 82475 23 CARR Samila FERNI 03 U16 DNF 0
999 82862 35 JONES Natasha VERNO 03 U16 DNF 0
999 83682 42 AIDELBAUM Katrina WHIST 02 U16 DNF 0
999 82502 43 KOLES Emily FERNI 02 U16 DNF 0
999 83635 49 WILLOUGHBY Toni BIGWH 03 U16 DNF 0
999 82691 29 JOHANNESSEN Lotte GROUS 02 U16 DSQ - 0 0
999 87571 58 GOLDBERG Sloane WHIST 03 U16 DSQ - 0 0
999 83684 31 BURY Sophie WHIST 02 U16 1:14.68 DNS 0
999 82479 6 SLATER Makyla GROUS 02 U16 1:05.60 DNF 0
999 82456 10 CALLAGHAN Samantha GROUS 02 U16 1:11.19 DNF 0
999 82535 24 KALUDJERCIC Katarina GROUS 03 U16 1:06.44 DNF 0
999 82785 32 ROBERTSON Lauren WHWTR 03 U16 1:07.86 DNF 0
999 82487 41 HOOTON Noa SPAC 03 U16 1:07.52 DNF 0
999 82899 51 BRULOTTE Amelie PGEOR 03 U16 1:07.90 DNF 0
999 84883 52 BOWES Ava HMLCK 02 U16 1:16.77 DNF 0
07/01/2018 / Sun Peaks BC CAN / NAT18.5060
© MECTiming All Rights Reserverd 2018