U16 OCUP - GS
Results

Jury
TD HAIDUK H. AOA
Referee STRATTON M. AOA
Chief of Race BUCKRELL G. OSL
Other Workers
Start Ref DRAKE T. OSL
Finish Ref MOUNT R. OSL
Race Admin THOMSON J. OSL
Chief of Timing WHITE V. OSL
Technical Data
Course Name
Start 501
Finish 271
Vertical Drop
Length
Homologation N/A
1st Run 2nd run
Course Setter OVERGAARD S. OSL GFELLER G. NSA
Number of Gates 37/36 37/36
Homologation N/A N/A
Forerunner 1 F1 F1 JOZO F1 F1 JOZO
Forerunner 2 CORRY W. OSL CORRY W. OSL
Forerunner 3 TRUSLER J. OSL TRUSLER J. OSL
Forerunner 4 F4 F4 JOZO F4 F4 JOZO

Applied Penality: 219.57

Weather: WINDY, COLD TEMPS

Snow:HARD PACKED

Temperature Start: -17 Temperature Finish: -13

F:980

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 75750 8 SULLIVAN Elizabeth ALPIN 02 U16 55.45 57.51 1:52.96 0
2 77458 3 CAMPBELL Ashley GEORG 02 U16 55.25 57.88 1:53.13 1.47
3 74602 13 BROOKS Samantha CALDN 02 U16 56.85 59.25 1:56.10 27.24
4 75260 6 MACDONELL Claire GEORG 02 U16 56.91 59.77 1:56.68 32.27
5 75089 5 HUNTER Lauren GEORG 02 U16 57.98 59.25 1:57.23 37.04
6 80966 25 GOSSELIN Emma OSLER 03 U16 58.26 59.30 1:57.56 39.91
7 81176 28 EASTWOOD Gabby GEORG 03 U16 57.71 1:00.53 1:58.24 45.81
8 74601 4 BROOKS Cassidy CALDN 02 U16 57.64 1:00.80 1:58.44 47.54
9 80983 27 STOCK Lindsay OSLER 03 U16 58.64 1:00.98 1:59.62 57.78
10 82058 29 STEWART Natalie CRAIG 03 U16 59.31 1:00.51 1:59.82 59.51
11 80972 33 MORE Hattie OSLER 03 U16 59.53 1:00.44 1:59.97 60.82
12 80845 19 BASIL Sydney ALPIN 03 U16 59.46 1:00.81 2:00.27 63.42
13 74866 23 FINORO Nikki NATAC 03 U16 59.80 1:00.72 2:00.52 65.59
14 80848 17 KISS Cadence ALPIN 03 U16 58.81 1:01.87 2:00.68 66.98
15 80905 22 GRAHAM Sarah GEORG 03 U16 59.31 1:01.78 2:01.09 70.53
16 74658 11 CASTELL Hannah CRAIG 02 U16 59.89 1:01.77 2:01.66 75.48
17 81174 39 ALKIER Amelie GEORG 03 U16 1:00.38 1:01.97 2:02.35 81.46
18 80959 42 BAWDEN Faith OSLER 03 U16 1:00.73 1:01.80 2:02.53 83.03
19 80880 38 SELLERY Kate CRAIG 03 U16 1:00.84 1:02.25 2:03.09 87.88
20 77393 1 TUTT Emma TSCBM 02 U16 1:00.58 1:02.91 2:03.49 91.35
21 81725 36 DANBY Ella ALPIN 03 U16 1:01.01 1:02.68 2:03.69 93.09
22 77192 9 GOURIEROUX Manon TSCBM 02 U16 1:01.12 1:02.63 2:03.75 93.61
23 77469 30 DRYDEN Emily DEVGL 02 U16 1:01.24 1:02.59 2:03.83 94.3
24 77254 54 LIU Reena BATAW 02 U16 1:01.09 1:02.96 2:04.05 96.21
25 80895 52 SMEE Lindsey DEVGL 03 U16 1:01.30 1:03.04 2:04.34 98.73
26 80883 34 THOMPSON Kylie CRAIG 03 U16 1:01.99 1:02.74 2:04.73 102.11
27 85769 20 SANTOMERO Sophia CRAIG 02 U16 1:01.49 1:03.46 2:04.95 104.02
28 81195 47 LASHLEY Ellie DEVGL 03 U16 1:01.23 1:04.08 2:05.31 107.14
29 74981 26 GUY Olivia CALDN 02 U16 1:02.48 1:03.10 2:05.58 109.49
30 77287 31 MEYEROWITZ Rachel ALPIN 02 U16 1:01.64 1:04.06 2:05.70 110.53
31 78558 7 SHIPTON Lauren CRAIG 02 U16 1:00.74 1:05.07 2:05.81 111.48
32 76810 35 PIRIE Paige JOZOW 02 U16 1:02.76 1:03.60 2:06.36 116.25
33 80882 48 TAYLOR Esmee CRAIG 03 U16 1:02.16 1:04.39 2:06.55 117.9
33 78412 40 CROSSAN Hillary JOZOW 03 U16 1:02.28 1:04.27 2:06.55 117.9
35 80977 50 PLAXTON Reese OSLER 03 U16 1:02.55 1:04.20 2:06.75 119.64
36 80889 44 FRY Haley DEVGL 03 U16 1:02.82 1:04.34 2:07.16 123.19
37 77306 59 O'BOYLE KELLY Chloe BATAW 02 U16 1:02.78 1:04.61 2:07.39 125.19
38 77197 43 GREEN Alyssa ALPIN 02 U16 1:02.99 1:04.43 2:07.42 125.45
39 80911 46 WARMAN Olivia GEORG 03 U16 1:02.13 1:05.43 2:07.56 126.66
40 88141 45 LATIMER Brooke CRAIG 03 U16 1:02.43 1:05.23 2:07.66 127.53
41 77111 60 BRAY Annissa BATAW 02 U16 1:02.49 1:06.45 2:08.94 138.64
42 75524 24 PHELPS Alexandra GEORG 02 U16 1:03.63 1:05.61 2:09.24 141.24
43 78199 62 PLASKETT Devon CALDN 02 U16 1:03.25 1:06.21 2:09.46 143.15
44 76232 56 RUDENKO Cassandra ALPIN 03 U16 1:03.03 1:06.46 2:09.49 143.41
44 82059 37 SPROULE Paige CRAIG 03 U16 1:03.43 1:06.06 2:09.49 143.41
46 78252 32 GILLIES Sarah MSFLD 02 U16 1:04.55 1:06.96 2:11.51 160.93
47 78607 41 VAN DE VEGTE Jessica TSCBM 02 U16 1:06.41 1:05.11 2:11.52 161.02
48 85953 66 PLASKETT Skylar CALDN 03 U16 1:05.48 1:08.67 2:14.15 183.84
49 81527 63 SABINE-CRAIG Emma BATAW 03 U16 1:07.09 1:07.43 2:14.52 187.05
50 85538 58 KOSSAK-SKOWRONSKI Alexandra JOZOW 03 U16 1:05.97 1:08.94 2:14.91 190.43
51 77351 64 SCHMOLL Lydia BATAW 03 U16 1:06.95 1:09.01 2:15.96 199.54
52 93432 67 SANTOS-PEREZ Claudia NATAC 03 U16 1:09.07 1:07.95 2:17.02 208.74
53 76043 57 BOLTON Charlotte KVRC 03 U16 1:07.66 1:10.40 2:18.06 217.76
54 77307 61 O'BOYLE KELLY Hannah BATAW 02 U16 1:09.05 1:09.67 2:18.72 223.48
55 84697 51 SHADD Julie JOZOW 03 U16 1:08.90 1:10.49 2:19.39 229.3
999 76255 10 SNEYD Sarah CRAIG 02 U16 DNS DNS 0
999 77462 12 CHARTON Emma DEVGL 02 U16 DNF 059.86 0
999 76769 15 MACMILLAN Taylor DEVGL 02 U16 DNF 062.69 0
999 85771 16 SANTOMERO Athena CRAIG 02 U16 DNF 061.46 0
999 78814 18 REID Emma DEVGL 03 U16 DNF DNS 0
999 75205 49 LAWRYNUIK Alexandra MSFLD 02 U16 DNF 065.09 0
999 78850 55 TORRANCE Caitlin DEVGL 02 U16 DNF DNS 0
999 80922 65 SMYTH Maddy JOZOW 03 U16 DNF 069.42 0
999 74583 14 BRACKETT Lauren NATAC 02 U16 DSQ - 36 062.32 0
999 74768 2 DEEKS Annie CRAIG 02 U16 056.06 DNF 0
999 80888 21 FOOTE Tessa NATAC 03 U16 058.94 DNF 0
999 80879 53 PEDLAR Breanna CRAIG 03 U16 064.31 DNF 0
07/01/2018 / Osler Bluff / NAT18.5128
© MECTiming All Rights Reserverd 2018