MB Cup #4 - SL
Results

U12+ Slalom

Jury
TD BOB LAWRIE, CAN
Referee MIKE NERO, CAN
Chief of Race JEFF COPP, CAN
Other Workers
Start Ref MICHAEL SAUER, CAN
Finish Ref ROB EBY, CAN
Race Admin JAN STEWART, CAN
Chief of Timing JOE HEALEY, CAN
Technical Data
Course Name
Start 553
Finish 436
Vertical Drop
Length
Homologation 9747/10/10
1st Run 2nd run
Course Setter ALEX STOKFORD, CAN GLENN ALLEN, CAN
Number of Gates 43/44 43/42
Homologation 9747/10/10 9747/10/10
Forerunner 1 KINGDON RYDER CAN RYDER KINGDON, CAN
Forerunner 2 NERO GRAYSEN CAN GRAYSON NERO, CAN
Forerunner 3 BERNSTEIN TREVOR CAN TREVOR BERNSTEIN, CAN
Forerunner 4 BEHN JAMEISON CAN JAMIESON BEHM, CAN

Applied Penality: 328.94

Weather: SUNNY

Snow:GROOMED

Temperature Start: -24 Temperature Finish: -23

F:720

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 70227 34 CREITH Amanda LARIV 01 U18 39.58 41.67 1:21.25 0
2 73644 23 BONK Rochelle ASESS 01 U18 39.85 41.77 1:21.62 3.28
3 66513 7 TELLES-LANGDON Sara SUMMI 98 U21 40.03 41.87 1:21.90 5.76
4 61969 35 BLANKSTEIN Anna SUMMI 92 SR 41.69 43.85 1:25.54 38.02
5 79003 17 HEIDEL Mackenzie REGIN 00 U18 44.00 46.02 1:30.02 77.72
6 66424 1 EBY Haleigh SUMMI 01 U18 43.78 46.42 1:30.20 79.31
7 73274 12 FRANCE Hannah ASESS 01 U18 44.41 46.14 1:30.55 82.41
8 66422 5 DUNLOP Hana SUMMI 02 U16 44.30 47.32 1:31.62 91.89
9 66433 9 FRIESEN Karly LARIV 03 U16 45.82 47.03 1:32.85 102.79
10 77723 4 KING Lauren SUMMI 04 U14 46.10 48.72 1:34.82 120.25
11 77780 28 DYCK Lindsay WAR 03 U16 48.83 50.44 1:39.27 159.68
12 73481 31 DESCHAMP Camille BOTTI 06 U12 52.77 47.24 1:40.01 166.24
13 77585 13 CUVELIER Natalie SUMMI 04 U14 49.21 53.68 1:42.89 191.76
14 88133 21 SIMARD Solange ASESS 01 U18 55.05 53.03 1:48.08 237.76
15 72932 11 MARSH Jaylyn PAAST 04 U14 55.45 53.17 1:48.62 242.54
16 75974 25 KRUK Halyna WAR 05 U14 53.72 55.42 1:49.14 247.15
17 73269 38 DALLING Maia WAR 03 U16 46.78 1:03.02 1:49.80 253
18 84592 32 HERMAN Charlie ASESS 07 U12 54.70 56.04 1:50.74 261.33
19 77584 27 CUVELEIR Emily SUMMI 06 U12 57.70 55.59 1:53.29 283.92
20 75977 37 PRALL Mina SUMMI 06 U12 59.25 59.98 1:59.23 336.56
21 88132 3 FULTON Mae ASESS 07 U12 1:00.65 1:05.65 2:06.30 399.21
22 88642 19 NERO Hallie BOTTI 07 U12 1:03.02 1:04.09 2:07.11 406.39
23 73283 39 STEPPLER Lori LARIV 03 U16 48.88 1:20.16 2:09.04 423.49
24 81027 22 KINGDON Tia ASESS 07 U12 1:03.90 1:05.46 2:09.36 426.33
25 89816 18 BERG Lyneah WAR 05 U14 1:03.71 1:07.39 2:11.10 441.75
26 82374 26 SILVERTHORN Alex REGIN 06 U12 1:05.90 1:05.38 2:11.28 443.34
27 82375 8 SILVERTHORN Samantha REGIN 03 U16 1:05.74 1:11.16 2:16.90 493.14
28 88089 20 BENESH Kathleen REGIN 07 U12 1:41.51 1:08.68 2:50.19 788.15
999 73270 15 EBY Blythe SUMMI 04 U14 DNS 0
999 89814 6 YOUNG Marli WAR 05 U14 DNS 0
999 71403 10 CANTIN Ella PAAST 05 U14 DSQ - 24 1:02.38 0
999 81026 36 KINGDON Emma ASESS 04 U14 DSQ - 25 1:00.07 0
999 77782 30 JEKAT Jocelyn WAR 05 U14 DSQ - 25 55.89 0
999 89815 29 REMPEL Ella WAR 06 U12 DSQ - 25 1:05.02 0
999 93672 24 PAPASOTIRIOU Isabella WESTM 03 U16 DSQ - 24 56.36 0
999 77547 16 PASKARUK Jewel WAR 05 U14 DSQ - 24 53.23 0
999 81631 14 JEKAT Sophia WAR 07 U12 DSQ - 41 1:03.87 0
999 75972 2 KAUFFMANN-PAUL Serena SUMMI 05 U14 DSQ - 24 55.61 0
999 78303 33 KEITH Sierra WPITI 06 U12 1:14.84 DSQ - 3 0
28/01/2018 / Asessippi Ski Area / NAT18.5211
© MECTiming All Rights Reserverd 2018