U16 - SL
Results

Course U16 - Estrie - (Banque Laurentienne)

Jury
TD S.RIVARD OWL
Referee S.LACROIX BRO
Chief of Race J.F.DESJARDINS SUT
Other Workers
Start Ref P.E.POITRAS SUT
Finish Ref F.LACHANCE SUT
Race Admin S.GAGNON SUT
Chief of Timing F.BOISVERT SUT
Technical Data
Course Name
Start 696
Finish 545
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter P.LETOURNEAU SUT N.MALENFANT CAN
Number of Gates 45/44 47/44
Homologation
Forerunner 1 COURNOYER L SUT CARON A-F SUT
Forerunner 2 CHAGNON L SUT DINEL L SUT
Forerunner 3 BERUBE S SUT MARTEL S SUT
Forerunner 4 TANARA I SUT GOULET C-A SUT

Applied Penality: 318.8

Weather: CLOUDY

Snow:HARDPACK

Temperature Start: -1 Temperature Finish: 1

F:720

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time Points
1 89189 7 FORTIN Daphne BROM 02 U16 45.54 47.11 1:32.65 0
2 89187 4 LEGAULT Emmanuelle BROM 02 U16 45.03 49.38 1:34.41 13.68
3 89198 1 BEAUREGARD Juliette ORFOR 02 U16 49.44 49.03 1:38.47 45.23
4 89194 8 ST-PIERRE Ariane ORFOR 02 U16 49.66 48.93 1:38.59 46.16
5 94003 38 MARTIN Charlotte SUTTO 03 U16 49.98 50.18 1:40.16 58.36
6 89725 3 PAINCHAUD Florence BROM 02 U16 49.36 51.22 1:40.58 61.63
7 89199 15 MARCOUX Catherine ORFOR 02 U16 50.50 50.40 1:40.90 64.11
8 89292 9 FAUCHER-JABADO Ghina OWLS 02 U16 50.42 50.93 1:41.35 67.61
9 93963 30 BARAER Marion ORFOR 03 U16 49.17 52.81 1:41.98 72.51
10 89324 18 GAGNON Sofia SUTTO 02 U16 51.32 50.82 1:42.14 73.75
11 89201 6 CHIASSON Roxanne ORFOR 02 U16 54.13 48.18 1:42.31 75.07
12 89191 16 SAVIGNAC Frederique ORFOR 02 U16 50.84 53.06 1:43.90 87.43
13 94061 28 RIVARD Sophia OWLS 03 U16 52.67 51.87 1:44.54 92.4
14 89193 20 LAVOIE Victoria ORFOR 02 U16 52.11 53.45 1:45.56 100.33
15 94186 31 DUMAIS Noemie SUTTO 03 U16 56.13 50.52 1:46.65 108.8
16 94038 25 LESSARD Camille BROM 03 U16 53.61 53.15 1:46.76 109.65
17 94154 32 DUBE Mathilde OWLS 03 U16 54.60 53.03 1:47.63 116.41
18 94151 35 COTE Eliot ORFOR 03 U16 53.95 53.81 1:47.76 117.42
19 93940 36 CAUMARTIN Shella BROM 03 U16 54.11 53.96 1:48.07 119.83
20 94058 21 PERRON Anne-Frederique OWLS 03 U16 53.54 54.72 1:48.26 121.31
21 94088 26 LABOURSODIERE Florence OWLS 03 U16 55.66 52.80 1:48.46 122.86
22 93944 34 CHALIFOUR Lea BROM 03 U16 55.68 53.60 1:49.28 129.23
22 93967 19 SHOOFEY Raphaelle ORFOR 03 U16 53.73 55.55 1:49.28 129.23
24 89728 24 PARADIS Elizabeth BROM 02 U16 57.30 52.25 1:49.55 131.33
25 94161 39 LATRAVERSE Raphaelle BROM 03 U16 55.45 54.77 1:50.22 136.54
26 93951 37 DAIGNEAULT Clara OWLS 03 U16 1:01.76 48.56 1:50.32 137.32
27 89310 17 DUFRESNE Juliette SUTTO 02 U16 57.02 54.89 1:51.91 149.67
28 89322 12 LARIN Laurence SUTTO 02 U16 49.34 1:06.65 1:55.99 181.38
29 93954 23 PARADIS Romane OWLS 03 U16 58.28 1:00.27 1:58.55 201.27
999 89188 14 LANGLOIS Emma BROM 02 U16 DNS 0
999 93998 33 BILODEAU Lili SUTTO 03 U16 DNS 0
999 89726 29 GRENIER Ariane BROM 02 U16 DNS 0
999 89288 2 GREGORY Beatrice OWLS 02 U16 DNF 0
999 94109 44 GODBOUT Alice BROM 03 U16 DNF 54.57 0
999 93966 43 RIOUX Alexane ORFOR 03 U16 DNF 46.65 0
999 93955 41 RIVARD Makena OWLS 03 U16 DNF 52.94 0
999 94134 42 LANGLOIS Lily ORFOR 03 U16 DSQ - 40 0
999 94076 27 BRUNET Marie-Pier BROM 03 U16 DSQ - 37 44.89 0
999 94201 22 STOYANOFF Aimee BROM 03 U16 DSQ - 44 56.71 0
999 89318 5 MARTIN Marine SUTTO 02 U16 49.96 DNF 0
999 89197 10 BOUTET Marie ORFOR 02 U16 51.00 DNF 0
999 89196 11 ROBILLARD Laurie ORFOR 02 U16 50.28 DNF 0
999 94155 40 POITRAS Lili-Rose SUTTO 03 U16 52.78 DNF 0
999 89320 13 LACHANCE Juliette SUTTO 02 U16 50.73 DSQ - 47 0
20/01/2018 / Sutton / NAT18.5233
© MECTiming All Rights Reserverd 2018