U10 Rodeo Championships - GS
Offical Recreational - Results

Jury
TD Norm Greer, CAN
Referee Jay Monet, CAN
Chief of Race Bruce Howell, CAN
Other Workers
Start Ref Paul Caswell, CAN
Finish Ref Adam Caswell, CAN
Race Admin Bruce Howell, CAN
Chief of Timing Jeanine Nighswander, CAN
Technical Data
Course Name
Start 310
Finish 210
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Jeff Jones, CAN Jeff Jones, CAN
Number of Gates 31/31 31/31
Homologation
Forerunner 1
Forerunner 2
Forerunner 3
Forerunner 4

Weather: CLEAR

Snow:HARD PACK

Temperature Start: -10 Temperature Finish: -5

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time
1 88737 99 WORBOY Evan JOZOW 08 U10 38.51 38.30 1:16.81
2 88038 116 MACKEY Jacob GEORG 09 U10 36.22 41.27 1:17.49
3 93173 86 POWELL Dylan OSLER 08 U10 38.06 40.08 1:18.14
4 94528 68 ZEMLA Cooper GEORG 08 U10 40.12 38.76 1:18.88
5 88031 81 MAYBIN Miles CRAIG 08 U10 40.33 39.53 1:19.86
6 94247 61 SPROULE Max CRAIG 08 U10 41.02 39.46 1:20.48
7 91038 67 PODIVINSKY Jack GEORG 09 U10 41.26 39.26 1:20.52
8 93832 101 GERSON Eddie CRAIG 08 U10 40.22 40.72 1:20.94
9 88034 85 CALDWELL Hugo GEORG 08 U10 41.14 40.32 1:21.46
10 94252 100 WEIS Hunter CRAIG 08 U10 41.13 41.32 1:22.45
11 88050 89 MATIC William GEORG 08 U10 41.35 41.15 1:22.50
12 94902 73 SKILLEN Chase GEORG 10 U8 41.46 41.50 1:22.96
13 91291 90 LEIGHTELL Theodore GEORG 08 U10 41.54 41.66 1:23.20
14 84782 87 BEGIN Simon MLTON 08 U10 41.16 42.07 1:23.23
15 88677 80 WAYLAND Brandon JOZOW 08 U10 42.75 40.71 1:23.46
16 89607 75 HAMILTON Cederic BRIMA 09 U10 41.57 42.00 1:23.57
17 89595 66 GREER Levi BRIMA 08 U10 44.12 40.69 1:24.81
18 91313 103 DI NELLO Nicholas TSCBM 08 U10 42.67 42.42 1:25.09
19 91310 84 HEAPS Fox TSCBM 08 U10 42.98 42.29 1:25.27
20 85615 92 FREEMAN TAYLOR Porter DEVEL 08 U10 42.82 42.83 1:25.65
21 88177 102 CRANE Hugh DEVEL 08 U10 42.99 42.80 1:25.79
22 94856 69 COVIELLO Roman JOZOW 08 U10 43.34 42.46 1:25.80
23 88033 88 BROOKS Thomas John GEORG 08 U10 43.01 42.88 1:25.89
24 88035 105 FURSE Max GEORG 09 U10 43.19 43.52 1:26.71
25 88037 82 LAMB Emmett GEORG 09 U10 43.32 44.48 1:27.80
26 93893 77 LOUGHRY William SNOWV 08 U10 43.86 43.98 1:27.84
27 94420 71 MCPHAIL Jack TSCBM 09 U10 43.68 44.32 1:28.00
28 88218 106 MARSHALL John GEORG 08 U10 44.79 43.74 1:28.53
29 88539 83 MOK Ryland HEIGH 08 U10 44.42 44.39 1:28.81
30 88039 115 ROBSON Harrison GEORG 09 U10 47.69 42.48 1:30.17
31 91226 109 ELDON Ellis ELAKE 10 U8 46.37 45.06 1:31.43
32 89622 93 HODGES Ira BRIMA 09 U10 45.73 45.78 1:31.51
33 88485 104 MCMENEMY Oliver MSKSC 08 U10 46.16 45.92 1:32.08
34 91397 63 PATTERSON Owen MSKSC 08 U10 45.67 46.53 1:32.20
35 91600 111 ROSS Devyn TSCBM 09 U10 46.88 45.69 1:32.57
36 94825 64 GROSSMAN Lukas GEORG 10 U8 46.93 45.80 1:32.73
37 88487 72 SPIERS Tobin MSKSC 08 U10 46.21 46.54 1:32.75
38 92256 112 LEONE Oscar GEORG 10 U8 47.05 46.36 1:33.41
39 88689 114 LAU Jasper MSKSC 09 U10 47.15 47.77 1:34.92
40 88046 76 MEDNICK Reuben GLA 09 U10 47.90 47.11 1:35.01
41 93202 60 JAMES Jack OSLER 08 U10 46.99 48.35 1:35.34
42 84847 65 BENTLEY Keith BATAW 08 U10 48.95 46.61 1:35.56
43 88180 108 DE LUCA Elio BATAW 09 U10 49.05 48.67 1:37.72
44 93389 79 GREATRIX Asher GLA 09 U10 51.24 47.51 1:38.75
45 94421 78 CLARKE Vaughn TSCBM 09 U10 49.14 49.67 1:38.81
46 94655 97 MCREELIS Aidan BRIMA 10 U8 51.22 49.26 1:40.48
47 93234 74 DALTON Bennett MSKSC 09 U10 50.86 50.24 1:41.10
999 93901 110 NEWBERY Evan TSCBM 09 U10 DNS
999 91311 94 SPROAT Jesse TSCBM 08 U10 DNS
999 94873 98 COLLEY Jameson CALDN 08 U10 DSQ - 11 43.24
999 85803 96 WEATHERHEAD Max GLA 09 U10 DSQ - 13 47.98
999 85288 95 LAURIN Bradley ADANC 08 U10 DSQ - 19 42.93
999 88245 91 WALDIE Ian SNOWV 08 U10 DSQ - 13 43.50
999 93473 70 BENTLEY-CARON Christian TSCBM 09 U10 DSQ - 18
999 93189 62 THORSTEINSON Quintin ADANC 09 U10 DSQ - 19
17/03/2018 / Muskoka Ski Club / REC18.0062
© MECTiming All Rights Reserverd 2018