U10 Rodeo Championships - SL
Offical Recreational - Results

Jury
TD Norm Greer, CAN
Referee Sarah Kennedy, CAN
Chief of Race Bruce Howell, CAN
Other Workers
Start Ref Alex Dussault, CAN
Finish Ref Adam Caswell, CAN
Race Admin Leslie Stewart, CAN
Chief of Timing Lawrence Gryniewski, CAN
Technical Data
Course Name
Start 310
Finish 210
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Ted Burrows, CAN Ted Burrows, CAN
Number of Gates 31/30 31/30
Homologation
Forerunner 1 Lief Spiers, CAN
Forerunner 2 Mathew Caswell, CAN
Forerunner 3 Annie Leischman, CAN
Forerunner 4 Connor Montgomery, CAN

Weather: OVERCAST

Snow:HARD PACK

Temperature Start: -15 Temperature Finish: -5

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time
1 88031 90 MAYBIN Miles CRAIG 08 U10 33.49 34.68 1:08.17
2 91038 116 PODIVINSKY Jack GEORG 09 U10 34.55 34.40 1:08.95
3 88677 112 WAYLAND Brandon JOZOW 08 U10 34.40 34.78 1:09.18
4 93173 80 POWELL Dylan OSLER 08 U10 34.02 35.28 1:09.30
5 94252 67 WEIS Hunter CRAIG 08 U10 34.58 35.01 1:09.59
6 88038 68 MACKEY Jacob GEORG 09 U10 34.74 35.32 1:10.06
7 94528 105 ZEMLA Cooper GEORG 08 U10 35.35 34.83 1:10.18
8 88737 78 WORBOY Evan JOZOW 08 U10 35.88 35.72 1:11.60
9 91291 101 LEIGHTELL Theodore GEORG 08 U10 35.89 35.82 1:11.71
10 94247 115 SPROULE Max CRAIG 08 U10 35.72 36.05 1:11.77
11 88034 64 CALDWELL Hugo GEORG 08 U10 35.65 36.54 1:12.19
12 88050 81 MATIC William GEORG 08 U10 38.33 36.30 1:14.63
13 88033 61 BROOKS Thomas John GEORG 08 U10 37.05 38.89 1:15.94
14 94902 71 SKILLEN Chase GEORG 10 U8 39.89 36.40 1:16.29
15 88039 119 ROBSON Harrison GEORG 09 U10 38.86 37.62 1:16.48
16 91310 62 HEAPS Fox TSCBM 08 U10 38.54 38.10 1:16.64
17 89607 109 HAMILTON Cederic BRIMA 09 U10 37.52 40.00 1:17.52
18 88245 104 WALDIE Ian SNOWV 08 U10 38.83 38.76 1:17.59
19 84782 114 BEGIN Simon MLTON 08 U10 39.66 38.62 1:18.28
20 85288 84 LAURIN Bradley ADANC 08 U10 38.89 40.25 1:19.14
21 89595 69 GREER Levi BRIMA 08 U10 38.63 42.01 1:20.64
22 89622 89 HODGES Ira BRIMA 09 U10 40.14 40.98 1:21.12
23 88037 95 LAMB Emmett GEORG 09 U10 39.95 41.40 1:21.35
24 92256 120 LEONE Oscar GEORG 10 U8 41.93 41.38 1:23.31
25 88539 91 MOK Ryland HEIGH 08 U10 42.94 42.33 1:25.27
26 91600 94 ROSS Devyn TSCBM 09 U10 42.24 43.42 1:25.66
27 91226 92 ELDON Ellis ELAKE 10 U8 42.01 45.56 1:27.57
28 94420 85 MCPHAIL Jack TSCBM 09 U10 40.78 47.41 1:28.19
29 85615 117 FREEMAN TAYLOR Porter DEVEL 08 U10 42.17 46.07 1:28.24
30 88046 66 MEDNICK Reuben GLA 09 U10 43.81 45.26 1:29.07
31 94421 102 CLARKE Vaughn TSCBM 09 U10 44.17 45.27 1:29.44
32 93389 74 GREATRIX Asher GLA 09 U10 45.67 45.07 1:30.74
33 88180 60 DE LUCA Elio BATAW 09 U10 45.08 46.48 1:31.56
34 84847 63 BENTLEY Keith BATAW 08 U10 45.67 46.63 1:32.30
35 91397 88 PATTERSON Owen MSKSC 08 U10 45.19 47.15 1:32.34
36 93202 75 JAMES Jack OSLER 08 U10 45.49 47.63 1:33.12
37 88487 113 SPIERS Tobin MSKSC 08 U10 45.57 49.02 1:34.59
38 93189 108 THORSTEINSON Quintin ADANC 09 U10 49.73 51.66 1:41.39
39 88689 103 LAU Jasper MSKSC 09 U10 54.53 52.03 1:46.56
999 93901 111 NEWBERY Evan TSCBM 09 U10 DNS
999 93234 100 DALTON Bennett MSKSC 09 U10 DNS
999 91311 83 SPROAT Jesse TSCBM 08 U10 DNS
999 88177 106 CRANE Hugh DEVEL 08 U10 DNF 43.33
999 88485 99 MCMENEMY Oliver MSKSC 08 U10 DNF 46.54
999 91313 86 DI NELLO Nicholas TSCBM 08 U10 DNF
999 93832 118 GERSON Eddie CRAIG 08 U10 DSQ - 27 38.82
999 85803 110 WEATHERHEAD Max GLA 09 U10 DSQ - 1 53.51
999 93893 98 LOUGHRY William SNOWV 08 U10 DSQ - 27 49.45
999 94856 87 COVIELLO Roman JOZOW 08 U10 DSQ - 30 40.90
999 88035 93 FURSE Max GEORG 09 U10 36.78 DNF
999 88218 70 MARSHALL John GEORG 08 U10 42.71 DNF
999 93473 97 BENTLEY-CARON Christian TSCBM 09 U10 44.47 DSQ - 27
999 94825 77 GROSSMAN Lukas GEORG 10 U8 44.06 DSQ - 7
999 94655 72 MCREELIS Aidan BRIMA 10 U8 43.25 DSQ - 15
999 94873 65 COLLEY Jameson CALDN 08 U10 43.47 DSQ - 4
18/03/2018 / Muskoka Ski Club / REC18.0067
© MECTiming All Rights Reserverd 2018