U12 SOD Cup B6 - SL
Offical Recreational - Results

Panelled SL

Jury
TD Greer Norm CAN
Referee Garriock Jeff CAN
Chief of Race McCraw Tony CAN
Other Workers
Start Ref Bauch Melissa CAN
Finish Ref Spencer Alison CAN
Race Admin Donnelly Matt CAN
Chief of Timing Wheeldon Keith CAN
Technical Data
Course Name
Start 200
Finish 100
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Greer Norm CAN Smaglinskie Lauren CAN
Number of Gates 0/0 0/0
Homologation
Forerunner 1
Forerunner 2
Forerunner 3
Forerunner 4

Weather: CLOUDY

Snow:MACHINE GROOMED

Temperature Start: -16 Temperature Finish: -12

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time
1 81472 1 ESTOESTA Sophia DEVEL 07 U12 45.69 49.61 1:35.30
2 81074 17 DOBBIN Sydney DEVEL 07 U12 49.06 49.44 1:38.50
3 88234 25 SARGENT Sarah DEVEL 06 U12 49.90 52.06 1:41.96
4 81077 18 PACKMAN Avery DEVEL 06 U12 48.92 55.01 1:43.93
5 81080 14 TEWSLEY Gabby DEVEL 06 U12 50.23 54.46 1:44.69
6 81057 19 BIANCHI Alexia Roma BATAW 06 U12 51.88 53.82 1:45.70
7 81731 4 DEL GROSSO Mia BATAW 07 U12 50.29 56.12 1:46.41
8 80641 5 FORSTER Hadley BRIMA 06 U12 51.21 56.39 1:47.60
9 81075 23 FREEMAN TAYLOR Ellie DEVEL 06 U12 52.68 55.04 1:47.72
10 87000 2 OWEN Kate BRIMA 06 U12 53.20 57.96 1:51.16
11 94293 10 BATEMAN Emma BRIMA 06 U12 57.01 59.17 1:56.18
12 86160 28 STAPLES Nyla DEVEL 07 U12 57.11 59.49 1:56.60
13 93917 26 SVIRKOVA Natalie SKYLO 06 U12 57.34 59.37 1:56.71
14 93918 29 SVIRKOVA Nicole SKYLO 06 U12 58.18 59.57 1:57.75
15 81076 31 HORSBURGH Colette DEVEL 06 U12 57.62 1:00.65 1:58.27
16 84709 22 STEZIK Emmersen BRIMA 07 U12 58.93 1:00.39 1:59.32
17 84714 24 COWLING ZELJKOVIC Anabella BATAW 07 U12 58.58 1:00.91 1:59.49
18 91304 20 HUNT Andi BATAW 06 U12 1:01.24 1:00.27 2:01.51
19 85489 15 PARENT Sara BATAW 06 U12 59.47 1:02.99 2:02.46
20 84708 9 STEZIK Callahan BRIMA 07 U12 59.70 1:03.18 2:02.88
21 93815 33 OSBORNE Zoe BATAW 07 U12 1:04.67 1:04.48 2:09.15
22 93812 16 BELL Olivia BATAW 07 U12 1:03.58 1:05.71 2:09.29
23 91726 32 MOORE Teagan BATAW 07 U12 1:02.53 1:07.25 2:09.78
24 84694 13 POPESCU Tianna BRIMA 07 U12 1:05.19 1:07.40 2:12.59
25 89553 11 ST.AUBIN Ava BRIMA 06 U12 1:03.12 1:13.28 2:16.40
26 88233 6 SANDHU Naisha BATAW 07 U12 1:04.77 1:17.79 2:22.56
27 93919 30 MITTS Danielle BATAW 07 U12 1:12.98 1:16.21 2:29.19
28 91727 21 PRITCHETT Abigail BATAW 07 U12 1:12.68 1:19.02 2:31.70
999 81473 27 GADZOVSKI Sydney DEVEL 06 U12 DNS
999 80636 8 CARROLL Julia BRIMA 06 U12 DNS
999 94292 7 KIRK Taya BRIMA 06 U12 DSQ - 0
999 81728 3 DE LUCA Elena BATAW 07 U12 DSQ - 0 1:02.07
999 87001 12 OWEN Mia BRIMA 07 U12 1:03.03 DSQ - 0
14/01/2018 / Brimacombe / REC18.5029
© MECTiming All Rights Reserverd 2018