U10 Rodeo Championships - GS
Offical Recreational - Results

Jury
TD Norm Greer, CAN
Referee Jay Monet, CAN
Chief of Race Bruce Howell, CAN
Other Workers
Start Ref Paul Caswell, CAN
Finish Ref Adam Caswell, CAN
Race Admin Bruce Howell, CAN
Chief of Timing Jeanine Nighswander, CAN
Technical Data
Course Name
Start 310
Finish 210
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Jeff Jones, CAN Jeff Jones, CAN
Number of Gates 32/31 32/31
Homologation
Forerunner 1 Lief Spiers, CAN
Forerunner 2 Mathew Caswell, CAN
Forerunner 3 Annie Leischman, CAN
Forerunner 4 Connor Montgomery, CAN

Weather: CLEAR

Snow:HARD PACK

Temperature Start: -10 Temperature Finish: -5

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time
1 88453 20 PODIVINSKY Sophie GEORG 08 U10 39.99 37.79 1:17.78
2 88682 28 HO Penelope TSCBM 08 U10 41.45 40.39 1:21.84
3 94904 30 BROCK Rielyn ALPIN 09 U10 41.17 41.94 1:23.11
4 88017 39 ESTOESTA Lily DEVEL 08 U10 41.02 42.42 1:23.44
5 88036 8 KEMBAR Isabella GEORG 09 U10 42.18 41.73 1:23.91
6 84820 14 LEVESQUE Myriam TIMM 09 U10 44.25 41.67 1:25.92
7 89596 23 GREER Julia OSLER 08 U10 43.93 42.66 1:26.59
8 94827 16 HOLT Olive JOZOW 08 U10 44.97 41.73 1:26.70
9 91266 3 SURBEY Eeva MSKSC 08 U10 43.74 43.08 1:26.82
10 94906 11 WARLL-MACMILLAN Rachael CRAIG 09 U10 44.08 43.02 1:27.10
11 86996 34 LOVSHIN Brianna BRIMA 08 U10 44.62 42.53 1:27.15
12 91315 31 QIAN Sophie TSCBM 08 U10 45.12 43.82 1:28.94
13 86998 29 MACKEY Adelaide BRIMA 08 U10 44.75 44.68 1:29.43
14 87982 26 BRADY Rachel BATAW 08 U10 44.92 45.58 1:30.50
15 86675 24 GOULDING Myla ELAKE 09 U10 46.03 44.67 1:30.70
16 94853 37 LETT Audrey JOZOW 08 U10 46.83 46.28 1:33.11
17 94826 15 MURPHY Fallon JOZOW 08 U10 47.59 45.96 1:33.55
18 88082 35 ING Sofia SNOWV 09 U10 47.97 46.87 1:34.84
19 91641 13 MACLAREN Bella TSCBM 08 U10 47.99 46.95 1:34.94
20 87841 18 SOULARD Marianne GLA 09 U10 51.59 45.54 1:37.13
21 88488 10 ARMSTRONG Madeleine MSKSC 08 U10 49.04 49.04 1:38.08
22 93491 33 HUNTER Ruby TSCBM 09 U10 53.62 46.71 1:40.33
23 93481 40 DUSSAULT Ella MSKSC 09 U10 50.53 50.99 1:41.52
24 93393 25 MCCORMACK Kensington GLA 09 U10 50.78 51.73 1:42.51
25 91864 32 CURRIE Ava ELAKE 09 U10 50.91 52.17 1:43.08
26 91603 27 BERRY Charlotte SNOWV 08 U10 51.25 52.47 1:43.72
27 94650 22 VANDERVOORT Kate BATAW 09 U10 55.01 51.29 1:46.30
28 91227 5 FALZON Lena ELAKE 09 U10 52.63 1:03.30 1:55.93
29 88172 6 BIANCHI Maya BATAW 09 U10 47.75 1:10.78 1:58.53
30 93390 4 HINCH Mischa BATAW 08 U10 1:00.75 59.07 1:59.82
999 94253 9 TICHBON Keira CRAIG 08 U10 DNS
999 88083 36 OLDFIELD Reece TSCBM 09 U10 DNF 44.13
999 91863 1 MCEACHERN Claire ELAKE 08 U10 DNF 59.84
999 91605 38 THOMPSON Greer DEVGL 08 U10 DSQ - 19 42.45
999 94898 21 SHIELDS Sarah CALDN 08 U10 DSQ - 19 45.09
999 94541 17 AGOSTINO Cecelia SNOWV 08 U10 DSQ - 13 51.56
999 91071 12 CONLIFFE Rebecca TSCBM 08 U10 DSQ - 19 49.86
999 85918 2 MOORE Lauren NBAY 09 U10 DSQ - 10 45.39
999 92147 19 LEE Gily SNOWV 09 U10 51.44 DSQ - 19
999 94859 7 ABBOTT Victoria JOZOW 09 U10 52.14 DSQ - 19
17/03/2018 / Muskoka Ski Club / REC18.5063
© MECTiming All Rights Reserverd 2018