U12 SOD Cup B6 - KK
Offical Recreational - Results

Jury
TD Greer Norm CAN
Referee Porter Bruce CAN
Chief of Race McCraw Tony CAN
Other Workers
Start Ref Mackenzie Scott CAN
Finish Ref Donnelly Matt CAN
Race Admin Donnelly Matt CAN
Chief of Timing Wheeldon Keith CAN
Technical Data
Course Name
Start 300
Finish 200
Vertical Drop
Length
Homologation
1st Run 2nd run
Course Setter Greer Norm CAN Pearson Patrick CAN
Number of Gates 32/0 32/0
Homologation
Forerunner 1 Howell Piper CAN
Forerunner 2 Carroll Julia CAN
Forerunner 3
Forerunner 4

Weather: CLEAR

Snow:MACHINE GROOMED

Temperature Start: 1 Temperature Finish: 4

Rank Card Bib Name Club YOB Category 1st Run 2nd run Total Time
1 81074 29 DOBBIN Sydney DEVEL 07 U12 43.96 43.92 1:27.88
2 81472 15 ESTOESTA Sophia DEVEL 07 U12 43.16 45.40 1:28.56
3 88234 12 SARGENT Sarah DEVEL 06 U12 44.74 45.98 1:30.72
4 81077 21 PACKMAN Avery DEVEL 06 U12 47.18 45.97 1:33.15
5 81731 1 DEL GROSSO Mia BATAW 07 U12 47.22 46.87 1:34.09
6 84714 24 COWLING ZELJKOVIC Anabella BATAW 07 U12 47.49 47.20 1:34.69
7 81080 32 TEWSLEY Gabby DEVEL 06 U12 47.64 48.03 1:35.67
8 81075 22 FREEMAN TAYLOR Ellie DEVEL 06 U12 48.07 47.94 1:36.01
9 81473 2 GADZOVSKI Sydney DEVEL 06 U12 49.97 50.16 1:40.13
10 81057 18 BIANCHI Alexia Roma BATAW 06 U12 52.22 49.95 1:42.17
11 86160 3 STAPLES Nyla DEVEL 07 U12 50.50 51.82 1:42.32
12 93917 13 SVIRKOVA Natalie SKYLO 06 U12 51.18 51.56 1:42.74
13 91726 26 MOORE Teagan BATAW 07 U12 50.76 52.18 1:42.94
14 84694 5 POPESCU Tianna BRIMA 07 U12 51.34 54.38 1:45.72
15 81076 10 HORSBURGH Colette DEVEL 06 U12 53.71 53.08 1:46.79
16 91304 4 HUNT Andi BATAW 06 U12 53.95 55.15 1:49.10
17 84709 8 STEZIK Emmersen BRIMA 07 U12 53.91 55.64 1:49.55
18 87001 9 OWEN Mia BRIMA 07 U12 55.51 55.14 1:50.65
19 85489 31 PARENT Sara BATAW 06 U12 55.86 55.06 1:50.92
20 81728 20 DE LUCA Elena BATAW 07 U12 58.66 55.20 1:53.86
21 93812 14 BELL Olivia BATAW 07 U12 56.70 57.85 1:54.55
22 93815 25 OSBORNE Zoe BATAW 07 U12 58.14 56.47 1:54.61
23 93918 16 SVIRKOVA Nicole SKYLO 06 U12 1:03.62 51.24 1:54.86
24 89553 33 ST.AUBIN Ava BRIMA 06 U12 57.98 58.84 1:56.82
25 84708 7 STEZIK Callahan BRIMA 07 U12 57.51 1:00.12 1:57.63
26 94557 17 MCKAY Rachael SKYLO 07 U12 1:02.68 58.92 2:01.60
27 91727 34 PRITCHETT Abigail BATAW 07 U12 1:01.17 1:03.26 2:04.43
28 93919 6 MITTS Danielle BATAW 07 U12 1:04.01 1:02.08 2:06.09
29 94292 28 KIRK Taya BRIMA 06 U12 1:09.74 1:07.80 2:17.54
999 87000 30 OWEN Kate BRIMA 06 U12 DNS
999 88233 27 SANDHU Naisha BATAW 07 U12 DNS
999 94293 23 BATEMAN Emma BRIMA 06 U12 DNS
999 80641 11 FORSTER Hadley BRIMA 06 U12 DNS
24/02/2018 / Brimacombe / REC18.5076
© MECTiming All Rights Reserverd 2018